Goldenes Lenkrad Opel Corsa

Elektromobil Opel Corsa-e vyhrál cenu „Zlatý volant 2020“

Nový Opel Corsa pokračuje ve svém vítězném tažení a čerstvě se ověnčil novým titulem z Německa: Elektromobil Corsa-e získal prestižní ocenění „Zlatý volant 2020“ („Golden Steering Wheel 2020”)ve své kategorii malých vozů. Nejprodávanější malý vůz Německa je ve své elektrické podle německých titulů Auto Bild a Bild am Sonntag skvělým vozem pro odborníky i běžné zákazníky.

Opel je elektrický,“ říká šéf automobilky Opel Michael Lohscheller. „A nová Corsa-e je toho nejlepším důkazem. Ukazuje totiž, že moderní elektromobil může být nejenom dynamický a praktický, ale také dostupný. Jsme hrdí na to, že naše Corsa-e oslovila jak běžné zákazníky, tak odborníky tak i čtenáře magazínů Auto Bild a Bild am Sonntag.”

Přečtěte si také:  Nové elektrické BMW iX1 eDrive20 startuje na 875 620 Kč bez DPH

Vítězové museli jako obvykle překonat dvě překážky na cestě k triumfu. Nejprve čtenáři magazínů Auto Bild a Bild am Sonntag vybrali do finále tři horké favority v každé kategorii. A pak porota novinářů, závodníků a automobilových expertů testovala každého finalistu na závodním okruhu DEKRA-Lausitzring. S celkovým počtem 3221 bodů nakonec nový Opel Corsa-e zvítězil ve své kategorii malých automobilů nad silnou konkurencí – na druhém místě skončil vůz Hyundai i20 a na třetím VW e-Up. Náskok Corsy-e proti druhému v pořadí byl výrazných 140 bodů, proti třetímu dokonce 430 bodů.

Opel Corsa-e: Elektromobilita v nejlepší podobě

Nový elektromobil Corsy-e je poháněný elektromotorem o výkonu 100 kW/136 k, jehož točivý moment 260 N, je k dispozici ihned po rozjezdu, což je zárukou skvělé jízdní dynamiky. Působivý je i dojezd standardně pětimístného vozu – 337 k (dle WLTP) naprosto vyhovuje pro každodenní používání v běžném provozu. Při nabíjení na stejnosměrných nabíječkách o výkonu 100 kW se trakční baterie Corsy-e nabije na 80 procent za pouhých 30 minut. Corsu-e je však možné nabíjet mnoha jinými způsoby – například pomocí domácího Wall-Boxu i z běžné domácí zásuvky 230 V.

Corsa-e má už v základní výbavě automatickou klimatizaci s dálkovým ovládáním, elektronickou parkovací brzdu, audiosystém se 7-palcovým barevným displejem, který je kompatibilní s Apple CarPlay i Android Auto. Bez příplatku má Corsa-e také systém varování před kolizí s detekcí chodců, systém udržování jízdního pruhu, čtení dopravních značek nebo vyspělý tempomat.

Přečtěte si také:  Členské společnosti ČLFA odhadují, že se státní podporou nákupu elektromobilů jich měsíčně profinancují 500

Corsa aktuální generace: Nejprodávanější malý vůz

Ocenění „Zlatý volant“ rozmnoží sbírku titulů, které nová Corsa od svého nedávného uvedení již stihla vybojovat. Jde například o ocenění od mezinárodní novinářské komise AUTOBEST, které Corsu označila jako „Nejlepší koupi Evropy“ (Best Buy Car of Europe 2020). V Německu Corsa zvítězila ve své kategorii kompaktních vozů v anketě „Firemní vůz roku“ (Company Car of the Year). Respektované magazíny Auto Bild a Computer Bild ocenily novou Corsu titulem Connected Car Award 2019. Corsa-e je celme už osmnáctým Opelem, který získal cenu „Zlatý volant“ (Golden Steering Wheel).

Modely značky Opel oceněné titulem „Zlatý volant

 

Ročník

Model

1978

Opel Senator A

1979

Opel Kadett D

1981

Opel Ascona C

1982

Opel Corsa A

1984

Opel Kadett E

1987

Opel Senator B

1990

Opel Calibra

1994

Opel Omega B

1995

Opel Vectra B

1999

Opel Zafira A

2002

Opel Vectra C

2005

Opel Zafira B

2009

Opel Astra J

2010

Opel Meriva B

2012

Opel Zafira Tourer

2015

Opel Astra K

2017

Opel Ampera-e

2020

Opel Corsa-e