Elektromobil (EV) NEWS

Elektromobil Kia EV6 získává ocenění ‚Německé prémiové auto roku 2022‘

Zbrusu nový elektrický crossover Kia EV6 získal titul ‚Německé auto roku 2022‘ (GCOTY) v kategorii ‚Prémiové vozy‘. Prestižní ocenění přichází v době probíhající evropské premiéry tohoto netrpělivě očekávaného pokrokového crossoveru.

EV6 setřáslo celou řadu konkurentů, aby nakonec získalo ocenění nejvyšší; pokrokový crossover postupně porazil různorodou směsici soupeřů zahrnující např. modely Hyundai Ioniq 5, Volkswagen ID.4, Audi Q4 e-tron, Škoda Enyaq iV a Mercedes-Benz třídy C. Nové modely se základní cenou od 25 do 50 tisíc eur hodnotila porota zahrnující 20 automobilových novinářů s cílem určit celkového vítěze kategorie.

Přečtěte si také:   Dachser plánuje zakoupit 50 plně elektrických nákladních vozidel eActros LongHaul

Vedle tří hlavních kategorií zahrnujících ‚kompakty‘ (se základní cenou do 25 tis. eur), ‚prémiové vozy‘ (s cenou 25 až 50 tis. eur) a ‚luxusní vozy‘ (v ceně přesahující 50 tis. eur) byla do soutěže zahrnuta i další kategorie s označením ‚Nové energie‘, představující elektromobily poháněné výhradně energií z akumulátorů nebo vodíku. V této kategorii se Kia EV6 umístila jako druhá.

„EV6 není jen prvním vozem značky Kia postaveným na naší nové podvozkové platformě E-GMP (Electric-Global Modular Platform), ale i prvním modelem, který představuje naši novou a smělou designovou filozofii ‚Spojené protiklady‘, jakož i zbrusu nové logo značky,“ uvedl Luc Donckerwolke, vedoucí kreativní manažer HMG. „Emoce vyvolávající design, dynamické jízdní schopnosti, pozoruhodný dojezd a ultra rychlé nabíjení – tím je EV6 skutečně mimořádné. Jsme hrdí na zisk titulu Německé Auto roku v prémiové kategorii, které potvrzuje skvělou práci našeho dynamického týmu Kia.“

EV6 je prvním modelem Kia koncipovaným čistě jako akumulátorový elektromobil (BEV), postaveným na vlastní zbrusu nové podvozkové platformě E-GMP (Electric-Global Modular Platform). Díky špičkové architektuře se tento vůz pyšní dojezdem až 528 km na jedno nabití (v kombinovaném cyklu podle WLTP) a díky vyspělé 800V technologii nabíjení je možné EV6 dobít z 10 na 80 procent kapacity za pouhých 18 minut. Další výhodou EV6 je špičková vnitřní prostornost a široká škála asistenčních systémů a technologií infotainmentu.

Přečtěte si také:   EBRD a EIT InnoEnergy podpoří investice pro recyklaci baterií elektromobilů

Vůz je k dispozici s pohonem zadních kol nebo v uspořádání s pohonem všech kol; dále může zákazník volit mezi vysokonapěťovým akumulátorovým modulem se zvýšenou (77,4 kWh) nebo standardní kapacitou (58,0 kWh). Akumulátorový modul 77,4 kWh je spojen s elektromotorem o výkonu 168 kW (229 k), pohánějícím zadní kola; v případě provedení AWD se používají dva elektromotory o celkovém výkonu 239 kW (325 k). Koncem roku 2022 bude zahájen prodej dynamicky zaměřeného EV6 GT s pohonem všech kol, výkonem 430 kW (585 k) a zrychlením z místa na 100 km/h za pouhé 3,5 sekundy. Akumulátorový modul o kapacitě 58,0 kWh spolupracuje se 125kW elektromotorem pohánějícím kola zadní nápravy; varianta AWD v tomto případě využívá dva elektromotory o celkovém výkonu 173 kW (235 k)