Elektrifikované modely MINI zaznamenaly největší nárůst od svého uvedení na trh

Nárůst poptávky po elektrifikovaných vozech MINI pokračoval i v roce 2022. S 25,5% navýšením prodejů oproti roku 2021 a 43 744 prodanými kusy po celém světě se čistě elektrické a lokálně bezemisní MINI Cooper SE stalo s velkým náskokem nejoblíbenějším modelem MINI.

Čistě elektrické vozy již tvoří 15 % celkových celosvětových prodejů a jejich podíl v Evropě opět vzrostl, když se v roce 2022 prodalo více než 27 000 kusů elektrického MINI Cooper SE. To znamená, že MINI Cooper SE se na celkových prodejích podílí již 22 procenty. Silný nárůst prodejů MINI Electric zaznamenalo zejména Německo, Francie a Velká Británie. Největší podíl na celkových prodejích vykazuje čistě elektrické třídveřové MINI ve Skandinávii, a to 45 procent.

Přečtěte si také:  Sophiina volba dodavatelů automobilek: Rozhodování mezi spalovacími motory a elektromobily není již tak jasné, jako bylo dříve

V roce 2022 MINI dále rozšířilo svoji globální nabídku lokálně bezemisní prémiové mobility zahájením prodeje čistě elektrického MINI Cooper SE v Koreji a na Tchaj-wanu. Kromě toho jsou čistě elektrické modely MINI stále populárnější také v Hongkongu, kde v roce 2022 již představují 43,3 procenta prodejů. Tento vývoj je důkazem přetrvávajícího silného zájmu globální komunity MINI o lokálně bezemisní elektromobilitu.

„Pokračující úspěch modelů MINI s elektrickým pohonem potvrzuje správnost cesty značky k plně elektrické budoucnosti. Díky jasnému zaměření na udržitelnost s minimální ekologickou stopou přitahuje MINI po celém světě stále více zákazníků, kteří si užívají pocit z jízdy jako v elektrické motokáře,“ říká Stefanie Wurst, ředitelka MINI.

plug-in_hybrid-MINI_Cooper_SE_Countryman_ALL4-a-elektromobil_ MINI_Cooper_SE

Zaměření na nové trhy a cílové skupiny úspěšné

Strategický rozvoj se zaměřením na nové trhy a cílové skupiny zajistil MINI v roce 2022 silný růst. Například prodeje v Japonsku byly o 7 % vyšší než v předchozím roce a prodalo se zde 19 530 kusů. V Číně dosáhlo MINI Cabrio silného nárůstu prodejů o 38 procent s 1215 prodanými kusy. Kromě toho zaznamenaly posílení prodejů také trhy v Indii, Thajsku, Malajsii, Indonésii, Vietnamu a na Novém Zélandu, které rok 2022 zakončily s dosud nejlepšími prodejními výsledky.

Přečtěte si také:  Před koupí ojetého elektromobilu zkontrolujte akumulátor. Jeho opravy jsou velmi drahé

MINI také ukazuje svoji BIG LOVE (velkou lásku) k planetě Zemi svými sociální závazky po celém světě. Například na Tchaj-wanu se fanoušci MINI inspirovali k účasti na rozsáhlých úklidech pláží. V rámci kampaně 333 řidičů MINI sesbíralo z pláží téměř tunu odpadků. Ve Velké Británii věnovalo MINI společně se svými prodejci a komunitou MINI v loňském roce charitativním organizacím ve Velké Británii více než 680 000 eur pod heslem „pomáháme šířit BIG LOVE“.

Značka John Cooper Works opět s rekordními prodeji

Vozům John Cooper Works přinesl uplynulý rok opět rekordní prodeje. Celosvětově se prodalo 23 005 těchto nejvýkonnějších modelů MINI, což představuje nárůst o 8,9 % oproti již tak silnému předchozímu roku. Největší nárůst byl zaznamenán na americkém (+52 %) a na čínském trhu (+42 %). Dosud nejvyšších prodejních čísel dosáhly dále posílené modely MINI také v Německu, Japonsku a Koreji. Nejvyššího podílu na prodejích dosáhla značka MINI John Cooper Works na Tchaj-wanu s 13,6 % a v Číně s 11,5 procenty.

S celkovým počtem 10 372 prodaných kusů zůstává třídveřové MINI JCW nejoblíbenějším modelem své sportovní rodiny. 4639 nových vozů připadá na MINI John Cooper Works Countryman, 4220 kusů na MINI John Cooper Works Cabrio a 3750 kusů na MINI John Cooper Works Clubman.

Přečtěte si také:  Kia EV9 vítězem kategorie luxusních vozů německé soutěže „Auto roku 2024“

Dosud nejvyšší tržní podíl značky MINI ve Velké Británii

S 46 757 prodanými kusy a tržním podílem 2,84 % zůstala Velká Británie i v roce 2022 pro MINI nejdůležitějším prodejním trhem. Zde vykázalo čistě elektrické MINI dosud nejlepší výsledky v podobě registrací 7500 vozů, což odpovídá 11% meziročnímu nárůstu. Druhým největším trhem pro MINI zůstává Německo se 40 251 prodanými kusy, následované USA (29 504 kusů) a Čínou (28 746 kusů). V Evropě zaznamenaly nárůst také trhy v Rakousku (+7,6 %), Itálii (+1,7 %) a Francii (+1,0 %).