2022-Toyota_Compact_Cruiser_EV- (2)
Elektromobil (EV) NEWS

Elektrický teréňák Toyota Compact Cruiser EV získal designovou cenu

Prestižní ocenění Car Design Award 2022 si letos z milánského ADI Design Musea odváží koncepční elektrický model Toyota Compact Cruiser EV z návrhářského centra Toyota ED2 v Nice. Cenu designéři Toyoty dostali v rámci milánského týdne designu a světově proslulého milánského veletrhu nábytku Salone Internazionale del Mobile.

Compact Cruiser EV staví na tradičních prvcích Toyoty v oblasti terénních vozů a je navržen pro lidi žijící ve městech, kteří rádi provozují outdoorové volnočasové aktivity. S jedinečným a atraktivním elektromobilem s pohonem všech kol jsou schopní dostat se odkudkoliv kamkoli.

Přečtěte si také:   Než elektromobil poprvé "nastartuje" aneb co vše tomu předchází

„Po počátečním seznámení s elektromobily budou lidé žádat bezemisní vozidla, která o nich něco vypovídají a vyjadřují jejich životní styl. A dokonalým příkladem tohoto trendu je Compact Cruiser EV,“ uvedl generální ředitel Toyota Design Simon Humphries.

Robustní a odolný exteriér konceptu si řadu stylistických prvků vypůjčil od legendárního Land Cruiseru první generace, jako například kultovní off-roadovou siluetu nebo jednoduché a pevné panely karoserie.

„Jako předsedkyně poroty mohu podotknout, že letos se Toyota dostala mezi finalisty ve všech kategoriích této soutěže. V kategorii designový jazyk značky, Aygo X v kategorii sériově vyráběných vozů a pak samozřejmě Compact Cruiser EV, vítěz kategorie koncepčních vozů,“ dodala předsedkyně poroty Silvia Baruffaldiová z magazínu Auto&Design.

Přečtěte si také:   K elektromobilu lze připojit i přívěs. Zatím ovšem ne ke každému

Soutěž Car Design Award, kterou v roce 1984 založil Fulvio Cinti, zakladatel a více než 30 let šéfredaktor magazínu Auto&Design, je rozdělena do tří kategorií: sériově vyráběná vozidla, koncepční vozy a designový jazyk značky. O vítězích Car Design Award rozhoduje mezinárodní porota složená z 11 odborníků reprezentujících nejprestižnější automobilové magazíny světa.