ford-mustang-mach-e

Elektrický Ford Mustang Mach-E získal plných pět hvězdiček za bezpečnost i za životní prostředí

Ford Mustang Mach-E přidal na svůj neustále se rozšiřující seznam nejrůznějších ocenění maximální pětihvězdičkové hodnocení od Euro NCAP i Green NCAP.

Nové elektrické SUV značky Ford ocenila pěti hvězdičkami jak nezávislá autorita, která se zabývá hodnocením bezpečnosti automobilů, tak nezávislá iniciativa podporující vývoj ekologicky šetrných a hospodárných vozů.

Výsledky v přísných bariérových zkouškách vynesly Mustangu Mach-E skóre 92 procent za ochranu dospělých a 86 procent za ochranu dětských cestujících.

Přečtěte si také:  V roce 2023 byl Fiat 500e po 2. v řadě za sebou nejúspěšnějším městským elektrickým vozem v Evropě

Vůz je sériově vybaven pokročilými asistenčními systémy, jako je inteligentní adaptivní tempomat s funkcí Stop & Go a vedením uprostřed jízdního pruhu, předkolizní asistent s automatickým brzděním před překážkou nebo systém udržování v jízdním pruhu s asistentem mrtvých úhlů. I to přispělo k celkovému hodnocení Mustangu Mach-E. Za technologie asistující při jízdě v pruzích obdržel tento elektromobil nejvyšší možné skóre.

Díky elektrickému pohonu, který neprodukuje žádné výfukové emise a umožňuje ujet na jedno nabití vzdálenost až 610 kilometrů, získal Mustang Mach-E plný počet bodů rovněž v kategoriích „index čistoty vzduchu“ a „index skleníkových plynů“, které jsou součástí celkového hodnocení Green NCAP.

Index energetické účinnosti Mustangu Mach-E vyčíslila organizace Green NCAP na 94 procent (9,4 bodu z deseti možných), přičemž z laboratorních zkoušek se studeným i teplým startem vyšel s plným bodovým přídělem.

Mustang Mach-E byl od začátku vyvíjen výhradně jako elektromobil, proto jsme mohli v jeho zcela nové konstrukci plně zohlednit bezpečnostní i ekologická kritéria,“ řekl Stuart Southgate, ředitel konstrukce bezpečnostních soustav ve Ford of Europe. „Zákazníci si tak mohou být jisti, že jezdí vozem, který se o ně postará stejně dobře, jako se stará o životní prostředí.“

Hodnocení Euro NCAP a Green NCAP se připojují k seznamu více než 20 ocenění, jež Mustang Mach-E zatím po světě nasbíral, od ceny iF DESIGN AWARD za integraci reproduktorů audiosystému B&O 3až po ocenění Connected Car Manufacturer Award, které Fordu udělila v rámci svých automobilových cen společnost MOTUL za systém SYNC nové generace.

Přečtěte si také:  Společnosti Scania a sennder založily společný podnik JUNA. Jeho flexibilní obchodní model podpoří rozvoj nákladní elektromobility

Mustang Mach-E je jedna ze šesti elektrifikovaných modelových řad Fordu, které se mohou maximálními pěti hvězdičkami Euro NCAP pochlubit. Dále je to Ford Puma, Kuga včetně modelů Kuga Plug-In Hybrid a Kuga Hybrid, Explorer Plug‑In Hybrid, Focus a Fiesta.