Ford-E-Transit_Euro_NCAP_Gold

Elektrický Ford E-Transit získal od Euro NCAP zlaté ocenění za své asistenční systémy

Užitkový elektromobil Ford E-Transit obdržel od nezávislé organizace Euro NCAP zlaté ocenění za svoji ucelenou soustavu asistenčních systémů.

Ocenění je výsledkem analýzy technologií od automatického brzdění před jiným vozidlem, cyklistou či chodcem přes vedení v jízdním pruhu a rozpoznávání dopravních značek až po systémy monitorující posádku vozu.

Jediné dva užitkové automobily v segmentu do nosnosti dvou tun, které se zlatým oceněním Euro NCAP mohou pochlubit, nesou na masce emblém značky Ford. Transit poháněný spalovacím motorem byl totiž takto vyznamenán již v prosinci 2020.

Přečtěte si také:  Lexus v roce 2026 uvede na trh bateriový elektromobil příští generace

„Euro NCAP je synonymem pro bezpečnost automobilů a zlaté ocenění pro E-Transit svědčí o tom, že Ford dbá na bezpečnost zákazníků napříč celou svojí řadou užitkových vozidel,“ řekl Stuart Southgate, ředitel konstrukce bezpečnostních soustav ve Ford of Europe. „Pokročilé asistenční systémy E-Transitu dávají pozor na řidiče i na ostatní účastníky provozu a pomáhají provozovatelům stlačit na minimum náklady, které jim vznikají v souvislosti s odstávkami, opravami a pojištěním.“

E-Transit nabízí následující asistenční systémy: předkolizní asistent s detekcí chodců, inteligentní adaptivní tempomat s rozpoznáváním dopravních značek, hlídáním mrtvých úhlů s asistentem změny jízdního pruhu, asistent odbočování na křižovatce, 360° kameru a systém automatického brzdění před překážkou při couvání.

Simulace Euro NCAP prověřily funkci asistenčních a varovných systémů při dojíždění ke stojícím či pomalu jedoucím vozidlům, stejně jako v situaci, kdy vozidlo vpředu prudce zabrzdí. Dále se zkouší reakce na vběhnutí dítěte do vozovky a na chodce či cyklistu přecházejícího vozovku 3 – tedy možné scénáře v městském provozu, kde se podle předpokladů Fordu budou vozy E-Transit pohybovat nejčastěji.

Přečtěte si také:  Berlínský startup vylepšil prodej ojetého elektromobilu. Na další rozvoj získal od investorů milion eur

Zlaté ocenění pro E-Transit upevňuje vedoucí postavení značky Ford v bezpečnosti užitkových vozidel. Vzhledem k tomu, že dříve ho získal také Transit Custom, je Ford aktuálně jediným výrobcem, který nabízí užitkové vozy se zlatým oceněním v kategoriích do jedné tuny, do dvou tun i v kategorii vozů s elektrickým pohonem.

Ve spolupráci s vybranými zákazníky z různých evropských zemí Ford již testuje vozy E-Transit v podmínkách typického každodenního nasazení. Zahájení dodávek zákazníkům je naplánováno na jaro 2022.