258977_Fully_electric_Volvo_XC40_introduces_brand_new_infotainment_system

Elektrické Volvo XC40 dostane zbrusu nový systém infotainmentu

S plně elektrickým Volvem XC40 bude představen zbrusu nový systém infotainmentu, využívající operační systém Android s integrovanými technologiemi Google. U svého nově připravovaného plně elektrického modelu Volvo XC40 automobilka Volvo Cars od základu přepracovala oblast infotainmentu. Nový systém s OS Android nabídne zákazníkům bezprecedentní možnosti personalizace, intuitivnější ovládání a nově integrované technologie a služby Google.

Volvo Car Group je vůbec první automobilkou, která ve spolupráci se společností Google vytvořila integrovaný systém infotainmentu řízený operačním systémem Android, v němž jsou integrovány funkce jako Google Asistent, Mapy Google a obchod Google Play. Obě výše uvedené společnosti vzájemně spolupracují na rozvoji svých produktů již několik let.

TIP: Nevíte kde se nachází vin kód ve vašem autě? S našim návodem ho snadno najdete.

Nový systém nabízí plnou integraci OS Android Automotive, což je platforma otevřeného softwaru Android značky Google, jejíž výhodou jsou mimo jiné aktualizace aplikací Mapy Google, Google Asistent a různých automobilových aplikací vytvořených globální komunitou vývojářů v reálném čase.

Elektrické SUV XC40 bude vůbec prvním vozem Volvo vybaveným softwarem a operačním systémem, které bude možné aktualizovat na dálku*, čímž se automobilka Volvo Cars postaví do čela vývoje automobilových on-line služeb. Plně elektrické vozy Volvo XC40 se tedy budou postupem doby dále vyvíjet, což znamená, že po opuštění továrny nebudou ve své hraniční formě, ale budou mít potenciál dále se zlepšovat.

Přečtěte si také:  Jak dobíjejí řidiči u ČEZ? Rychlejší stanice zvedly za poslední tři roky průměrný odběr o 47 % a zkracují dobu dobíjení

258992_Fully_electric_Volvo_XC40_introduces_brand_new_infotainment_system

„Konečně nastal čas, kdy vám ve vašem voze zajistíme stejný uživatelský zážitek jako při používání chytrého telefonu. Tento zážitek bude nicméně upraven v zájmu bezpečné interakce s automobilem,“ říká Henrik Green, ředitel pro technologický rozvoj ve společnosti Volvo Cars. „Vzhledem k představení aktualizací na dálku, které budou zahrnovat vše od udržování aktuálnosti systému až po instalaci nových funkcí, si může vůz udržovat punc novosti stejně jako ostatní digitální produkty, přičemž bude vždy vybaven těmi nejnovějšími a nejúžasnějšími funkcemi.“

Jednou z největších výhod OS Android Automotive je, že se jedná o operační systém Android, který důvěrně znají miliony vývojářů, přičemž je přizpůsoben na míru palubním automobilovým systémům. Technologie a služby vytvořené vývojáři společností Google a Volvo Cars jsou integrovány přímo v palubním systému vozu, zatímco doplňkové hudební a různé multimediální aplikace optimalizované pro automobily budou k dispozici ke stažení z obchodu Google Play.

Vzhledem k integraci funkce Google Asistent získají zákazníci možnost ovládat různé funkce, jako jsou například nastavení teploty v interiéru, zadání cílového bodu, přehrání oblíbené skladby nebo podcastu v aplikacích typu Spotify a udržování kontaktu s ostatními například prostřednictvím textových zpráv, pouze pomocí svého hlasu.

Integrace této funkce bude v praxi znamenat nižší míru rozptylování řidiče, protože mu umožní ponechat ruce na volantu a nespouštět oči z dění na silnici. Google Asistent mimoto nabízí interakci s různými chytrými domácími zařízeními přímo z vozu Volvo.

Přečtěte si také:  Colliers: Zájem o udržitelnost průmyslových parků roste

258976_Fully_electric_Volvo_XC40_introduces_brand_new_infotainment_system

Další užitečnou aplikací jsou Mapy Google. Tato aplikace řidičům poskytne aktuální mapové podklady a dopravní informace v reálném čase. Tak budou informováni o blížící se dopravní situaci, přičemž jim budou proaktivně nabízeny alternativní trasy a informace o tom, kde se na trase nachází nejbližší nabíjecí stanice.

Stejně bohatá a aktuální mapová data budou využívána také ke zlepšení schopností systémů ADAS ve Volvu XC40, které budou mít k dispozici důležité informace, jako jsou například maximální povolená rychlost nebo průběh blížících se zatáček.

Kromě toho pokračuje automobilka Volvo Cars pomocí své neustále rostoucí základny softwarových inženýrů ve vývoji softwaru a on-line služeb pro digitální servisní platformu Volvo On Call.

Nový systém infotainmentu bude například plně součinný se systémem Volvo On Call, což v praxi znamená, že bude nabízet funkce typu monitorování stavu akumulátoru a úrovně jeho nabití.

Součástí nabídky služeb budou samozřejmě také již klasické funkce, jako jsou předběžné vyhřátí kabiny za chladných zimních dnů, vyhledání vozu na rozlehlém parkovišti, dálkové zamknutí či odemknutí vozu a sdílení vozu prostřednictvím digitálního klíče.

Plně elektrické Volvo XC40 bude poprvé představeno veřejnosti 16. října.