Webex_Ford

Elektrické Fordy dostanou infotainment Ford SYNC 4. Z auta se stane mobilní kancelář

Nové modely automobilky Ford mají ambici stát se mobilními kancelářemi. Ford proto spojil síly se společností Cisco, jejíž platforma pro vzdálenou komunikaci a spolupráci Webex se stane součástí palubního systému Ford SYNC 4A.

Ford vidí svá nová elektrická vozidla nejen jako místo, kde si můžete zavolat, poslouchat hudbu nebo se nechat masírovat. Vozy současnosti jsou vybaveny často špičkovými zvukovými a mikrofonními systémy či obrazovkami. A toho chce automobilka využít i v rámci rozvíjejícího se modelu hybridní práce. Podle Darrena Palmera, Vice Presidenta Ford Electric Vehicle Programs, se elektrický F–150 Lightning a další elektrické modely automobilky stanou novou generací prostorů pro hybridní práci. „Nevidíme důvod, proč by lidé nepoužívali svá vozidla jako kanceláře fantastické kvality, aby mohli spolupracovat,“ soudí Darren Palmer.

Přečtěte si také:  Scania otevírá vlastní montážní linku na baterie elektrických vozidel

Ford hledal dodavatele, který by v jeho vozidlech mohl poskytnout řešení pro vzdálenou spolupráci odpovídající jeho vizi nejlepší mobilní kanceláře. A rozhodl se pro Cisco Webex.

Ford do svých nových elektromobilů přidal novou 15,5palcovou obrazovku a multimediální systém SYNC 4A. Nabízí například rozpoznání hlasových příkazů přirozeným jazykem nebo navigaci využívající cloudové služby. A v současné době se připravuje integrace Webexu přímo do SYNC 4A. Nasazení samozřejmě musí splňovat přísné bezpečnostní požadavky. To znamená, že technologie bude v plném módu řidiči přístupná pouze v případě, pokud automobil stojí. Při jízdě umožní řidiči pouze hlasový režim, nikoli používání videa.

Přečtěte si také:  Elektřina do e-aut od ČEZ zlevní: zákazníci s tarifem Premium ušetří až 35 % na nejvýkonnějších stanicích ve srovnání s neregistrovanými uživateli

Partnerství Fordu a Webexu se neomezí jen na paluby automobilů. Obě společnosti již diskutují o využití Webexu k propojení zákazníků Fordu s kontaktními centry a prodejci.