Nissan-e-NV200
Elektromobil (EV) NEWS

Elektrická dodávka Nissan e-NV200 zaznamenala v Evropě rekordní počet objednávek 10 000 kusů

Nejnovější elektrická dodávka Nissan e-NV200 po sérii vylepšení zaznamenala rekordní prodej po celé Evropě. Provozovatelům komerčních vozových parků totiž stále víc záleží na udržitelnosti.

Mimořádné oblibě se Nissan e-NV200 s 40kWh baterií těší především mezi firmami, jež zajišťují dopravu zboží na posledním úseku cesty k zákazníkovi. Velmi úspěšný je už od svého uvedení na trh v únoru 2018 – celkový počet objednávek na starém kontinentu přesáhl 10 000 kusů.

Nejnovější prodejní úspěch navazuje na pověst lídra v dané třídě, kterou si všestranný Nissan e-NV200 získal, když se v loňském roce stal nejprodávanějším lehkým užitkovým vozem s nulovými emisemi na 10 evropských trzích, mimo jiné ve Velké Británii, Itálii, Norsku a Nizozemsku.

O dodávkovou verzi i verzi Combi pro přepravu cestujících mají stále zájem velké dovážkové a přepravní společnosti i drobní dopravci po celé Evropě. Nedávno je do svého vozového parku objednaly společnosti DHL a Chronopost.

Vozy z řady Nissan e-NV200 jsou velice praktickou a úspornou volbou pro komerční i soukromé uživatele. Spojují nejlepší prvky mnohokrát oceněné dodávky NV200 společnosti Nissan a technologii elektromobilů z modelu Nissan LEAF, který se v roce 2018 stal nejprodávanějším elektromobilem v Evropě.

Díky inteligentnímu, kompaktnímu designu zdokonalené 40kWh baterie má vylepšený Nissan e-NV200 stále úctyhodný objem nákladového prostoru a skvělé užitečné zatížení. Dodávková verze uveze náklad o objemu až 4,2 m3 a celkovou hmotnost 705 kg.

Zásluhou výkonného hnacího ústrojí a inovativní baterie má Nissan e-NV200 vynikající dojezd, který ocení jak komerční, tak soukromí zákazníci. Podle přísných celosvětově harmonizovaných zkušebních postupů pro lehká užitková vozidla (WLTP) má model s 40kWh baterií dojezd na jedno plné nabití 200 km v kombinovaném cyklu a až 301 km v městském cyklu – o 60 % větší než s baterií předchozí generace.

Přečtěte si také:   Expert Toyoty: Elektromobily svět nespasí, klíčem je lithium

Když je baterii potřeba dobít, nabízí se hned několik řešení. Kromě standardní domácí zásuvky je možné použít také nabíječku montovanou na zeď a palubní 7kW rychlonabíječku, která prázdnou baterii vozu plně nabije za 7,5 hodiny, nebo rychlonabíječku, jež baterii dobije z 20 % na 80 % za pouhých 40 až 60 minut.

Paolo D’Ettore, ředitel obchodní jednotky pro lehká užitková vozidla společnosti Nissan Europe, řekl: „Úspěch modelu e-NV200 skutečně dokazuje, že se nám podařilo přijít ve správný čas se správným produktem. Naši zákazníci se vyrovnávají se zrychlující se elektrifikací vozových parků (zvlášť v centrech měst) a my chápeme, že s nimi musíme spolupracovat a vytvořit pro ně optimální ekosystém, který jim umožní bezproblémový přechod na elektromobily. Nissan e-NV200 je díky hnacímu ústrojí s inteligentním designem a nulovými emisemi perfektní nástroj, který firmám pomůže docílit maximálního úspěchu a zároveň směřovat k udržitelnější budoucnosti.“

Elektromobil Nissan e-NV200 se prodává od roku 2014 a od počátku je úspěšný po celé Evropě. Zákazníci si už převzali více než 25 000 nových vozů. Nissan e-NV200 je spolu s modelem Nissan LEAF výkladní skříní strategie společnosti Nissan nazvanou Intelligent Mobility, jež se zaměřuje na inteligentní pohon, inteligentní řízení a inteligentní integraci, a tím přispívá k budování úsporněji fungující a lépe propojené společnosti.