Nissan-e-NV200

Elektrická dodávka Nissan e-NV200 zaznamenala v Evropě rekordní počet objednávek 10 000 kusů

Nejnovější elektrická dodávka Nissan e-NV200 po sérii vylepšení zaznamenala rekordní prodej po celé Evropě. Provozovatelům komerčních vozových parků totiž stále víc záleží na udržitelnosti.

Mimořádné oblibě se Nissan e-NV200 s 40kWh baterií těší především mezi firmami, jež zajišťují dopravu zboží na posledním úseku cesty k zákazníkovi. Velmi úspěšný je už od svého uvedení na trh v únoru 2018 – celkový počet objednávek na starém kontinentu přesáhl 10 000 kusů.

Nejnovější prodejní úspěch navazuje na pověst lídra v dané třídě, kterou si všestranný Nissan e-NV200 získal, když se v loňském roce stal nejprodávanějším lehkým užitkovým vozem s nulovými emisemi na 10 evropských trzích, mimo jiné ve Velké Británii, Itálii, Norsku a Nizozemsku.

O dodávkovou verzi i verzi Combi pro přepravu cestujících mají stále zájem velké dovážkové a přepravní společnosti i drobní dopravci po celé Evropě. Nedávno je do svého vozového parku objednaly společnosti DHL a Chronopost.

Vozy z řady Nissan e-NV200 jsou velice praktickou a úspornou volbou pro komerční i soukromé uživatele. Spojují nejlepší prvky mnohokrát oceněné dodávky NV200 společnosti Nissan a technologii elektromobilů z modelu Nissan LEAF, který se v roce 2018 stal nejprodávanějším elektromobilem v Evropě.

Díky inteligentnímu, kompaktnímu designu zdokonalené 40kWh baterie má vylepšený Nissan e-NV200 stále úctyhodný objem nákladového prostoru a skvělé užitečné zatížení. Dodávková verze uveze náklad o objemu až 4,2 m3 a celkovou hmotnost 705 kg.

Zásluhou výkonného hnacího ústrojí a inovativní baterie má Nissan e-NV200 vynikající dojezd, který ocení jak komerční, tak soukromí zákazníci. Podle přísných celosvětově harmonizovaných zkušebních postupů pro lehká užitková vozidla (WLTP) má model s 40kWh baterií dojezd na jedno plné nabití 200 km v kombinovaném cyklu a až 301 km v městském cyklu – o 60 % větší než s baterií předchozí generace.

Přečtěte si také:  Mezi ojetými elektromobily dominují hatchbacky, SUV ale rychle přibývají

Když je baterii potřeba dobít, nabízí se hned několik řešení. Kromě standardní domácí zásuvky je možné použít také nabíječku montovanou na zeď a palubní 7kW rychlonabíječku, která prázdnou baterii vozu plně nabije za 7,5 hodiny, nebo rychlonabíječku, jež baterii dobije z 20 % na 80 % za pouhých 40 až 60 minut.

Paolo D’Ettore, ředitel obchodní jednotky pro lehká užitková vozidla společnosti Nissan Europe, řekl: „Úspěch modelu e-NV200 skutečně dokazuje, že se nám podařilo přijít ve správný čas se správným produktem. Naši zákazníci se vyrovnávají se zrychlující se elektrifikací vozových parků (zvlášť v centrech měst) a my chápeme, že s nimi musíme spolupracovat a vytvořit pro ně optimální ekosystém, který jim umožní bezproblémový přechod na elektromobily. Nissan e-NV200 je díky hnacímu ústrojí s inteligentním designem a nulovými emisemi perfektní nástroj, který firmám pomůže docílit maximálního úspěchu a zároveň směřovat k udržitelnější budoucnosti.“

Elektromobil Nissan e-NV200 se prodává od roku 2014 a od počátku je úspěšný po celé Evropě. Zákazníci si už převzali více než 25 000 nových vozů. Nissan e-NV200 je spolu s modelem Nissan LEAF výkladní skříní strategie společnosti Nissan nazvanou Intelligent Mobility, jež se zaměřuje na inteligentní pohon, inteligentní řízení a inteligentní integraci, a tím přispívá k budování úsporněji fungující a lépe propojené společnosti.