mol_plugee
Elektromobil (EV) Hybrid a PHEV NEWS

Dobíjecí stanice MOL Plugee vstupují do ostrého provozu. Zákazníci nabijí elektromobil za paušální poplatek

Společnost MOL Česká republika, provozovatel druhé největší sítě čerpacích stanic v tuzemsku, do včerejšího dne provozovala síť 26 elektronabíječek Plugee bez poplatku v pilotním provozu. Od nynějška se dobíjení elektromobilů na stanicích MOL bude řídit paušálním ceníkem dle rychlosti nabíjení.

V síti MOL řidiči nabijí svůj elektromobil na 24 fast a 2 ultra fast dobíjecích stanicích. Poplatek za nabíjení, bez ohledu na dobu nabíjení nebo spotřebovanou elektřinu, činí 259 Kč (normální AC nabíjení), 333 Kč (rychlé DC nabíjení), resp. 450 Kč (ultra rychlé DC nabíjení). Podrobné informace o způsobech nabíjení a lokalitách nabíječek uživatelé naleznou na nově spuštěných webových stránkách www.molplugee.cz.

Spuštění i ukončení nabíjení provádí obsluha servisní stanice po zaplacení poplatku za nabíjení. Obsluha všech stanic s nabíječkou je řádně proškolena, aby dokázala zákazníkovi správně a bezpečně pomoci s nabitím jeho vozu. Spuštění mobilní aplikace, která umožní mj. bezkontaktní obsluhu dobíjecí stanice, je plánováno na květen tohoto roku.

Přečtěte si také:   500 dobíjecích stanic ČEZ naráz odbaví 1000 elektro aut. Posledních 100 stojanů vyrostlo rekordně rychle

„Veškeré projekty a aktivity, které MOL realizuje, směřují k maximální spokojenosti zákazníků a kvalitnímu servisu – počínaje naším občerstvovacím konceptem Fresh Corner, přes rozsáhlou modernizaci stanic, až po vybudování sítě dobíjecích stanic pro plug-in hybridní vozy a elektromobily. Dobíjecími stanicemi chceme dále vybavovat hlavní tranzitní komunikace a další frekventované lokality,“ říká Richard Austen, generální ředitel společnosti MOL Česká republika.

Projekt nabíječek Plugee, na němž se kromě MOL podílely taktéž společnosti E.ON a Siemens, byl poprvé představen zákazníkům na podzim roku 2019. V rámci konsorcia Next-E se i mateřská Skupina MOL podílí na rozvoji sítě dobíjecích stanic, která aktuálně čítá 165 nabíječek ve střední a východní Evropě.