Technologicky-park-Lochovice-dobijeci-stanice-siemens-bmw-i3-1

Do Technologického parku Lochovice byla instalována nabíjecí stanice Siemens

Siemens nainstaloval a uvedl do provozu rychlonabíjecí stanici pro elektromobily umístěnou v areálu Technologický park Lochovice. Stanice CPC 50 kW bude využívána především pro potřeby areálu. Dodávka stanice byla předmětem výběrového řízení.

Instalovaná nabíjecí stanice CPC (Compact Power Charger) 50 kW poskytuje standardy nabíjení CCS2 / CHAdeMO pro DC nabíjení a Typ 2 pro AC. Díky širokému rozsahu výstupního napětí na DC konektorech, 30 až 920 V, dokáže efektivně nabíjet elektromobily s různou úrovní palubního napětí trakční baterie, především pak nejnovější generace elektromobilů. Společnost Siemens dodala stanici na základě veřejného výběrového řízení s dotací, ve kterém byly hodnotícími kritérii cena, dodací lhůta a záruční doba.

Nabíjecí stanice je určena pro interní potřeby společnosti Technologický park Lochovice s.r.o. Ta ji bude využívat například pro dobíjení elektromobilu, který bude sloužit pro ekonomickou činnost Technologického parku Lochovice.

Mapa dobíjecích stanic

Vedle nabíjecí stanice CPC 50 kW Siemens nabízí rychlonabíjecí stanici CPC 150 kW, která je schopna zvýšit dojezdovou vzdálenost o 100 km za 10 minut a AC nabíjecí stanice. Firma také poskytuje komplexní platformu E-Car Operation Center zaměřenou na správu nabíjecí infrastruktury a poskytování předzpracovaných dat navazujícím systémům, které s nimi dále pracují (vyúčtování, telematika apod.).

„Ve výběrovém řízení jsme uspěli mimo jiné pro schopnost nabíjecí stanici velmi rychle dodat a nainstalovat, a to pouze 10 dnů od podpisu smlouvy,“ říká Ivo Hykyš, manažer pro elektromobilitu Siemens, a dodává: „Pořizování firemních nabíječek je jedním ze současných trendů. Firmy postupně pořizují elektromobily do svých vozových parků a současně se připravují na postupný nárůst těchto vozidel u svých vlastních zaměstnanců.“

„V Technologickém parku se stále snažíme zlepšovat prostředí pro naše stávající i budoucí zaměstnance. Věřím, že zavedení elektromobility je krok správným směrem. Vzhledem k očekávanému uvádění dalších inovativních technologií do provozu budeme brzy přijímat šikovné technology,“ doplňuje Ondřej Fedorčák, Technologický park Lochovice s.r.o.

Přečtěte si také:  Nedůvěra Čechů k elektromobilitě postupně opadá. Snižovat ji pomáhají carsharingové společnosti

Technologicky-park-Lochovice-dobijeci-stanice-siemens-bmw-i3-2