743_20_SKODA_Header_enyaq_kersten_svetla_II

Design elektromobilu ŠKODA ENYAQ iV pod drobnohledem

Při důkladném seznámení s elektrickým SUV ŠKODA ENYAQ iV se novinář a automobilový fanoušek Alex Kersten zaměřil i na vzhled auta. Detailně vám ho představí s autory designu.

Co charakterizuje nový plně elektrický vůz ŠKODA ENYAQ iV při pohledu zvenčí? O tom se bavil automobilový nadšenec a novinář Alex Kersten s vedoucím exteriérového designu značky ŠKODA Karlem Neuholdem. Ten upozorňuje nejen na krátké převisy karoserie, dynamické proporce a krystalické detaily ve světlometech, ale také popisuje design nových 21palcových kol z lehké slitiny nebo představuje detaily napomáhající vynikající aerodynamice vozu:

https://www.youtube.com/watch?v=ssWg2hj1_e8

Zatímco z venku je vůz ŠKODA ENYAQ iV svalnatý, dynamický a sebevědomý, uvnitř převládá útulná atmosféra. Vedoucí designu interiéru značky ŠKODA Peter Olah Alexovi vysvětluje, že vůz nabízí šest individuálně laděných designových variant interiéru, které interiéroví designéři vytvářeli podle různých životních stylů, jež se promítají v interiéru domácností. Řeč přijde i na komfortní sedadla, nový design volantu a výraznou linii palubní desky, která je nejen na pohled velmi efektní, ale také účelná:   

https://www.youtube.com/watch?v=1pV6QgCLAxw