Filip_Fingl_CEO_Dame_Jidlo_Volkswagen_up

Dáme jídlo rozšiřuje vozový park elektromobilů. Důvody jsou ekologie a úspora desítek tisíc Kč ročně

Společnost Dáme jídlo dále rozšiřuje svůj vozový park elektromobilů a nyní jich má ve flotile celkem již 35. Nová auta přibývají k již testovaným elektromobilům, běžným vozům a autům na CNG. V elektromobilitě a dalších ekologických pohonech tak Dáme jídlo vidí budoucnost, a to z ekologického i ekonomického hlediska. Uspoří tak na nákladech na provoz desítky tisíc Kč ročně.

„Elektromobily jsou pro nás v současnosti jednoznačnou prioritou a v testovacím provozu se nám osvědčily. Proto jsme se rozhodli pro nákup dalších elektrovozů. Jedná se o progresivní, ekonomicky výhodný a ekologický pohon, který je v souladu s DNA naší značky,“ říká Filip Fingl, CEO Dáme Jídlo.

Auta na elektrický pohon rozšířila spektrum dopravních prostředků pro rozvoz hotových jídel z restaurací. Vedle elektromobilů kurýři Dáme jídlo vozí jídlo v automobilech na CNG, klasických automobilech, na skútrech, na kolech nebo roznášejí pěšky. Dáme jídlo nabízí kurýrům také možnost práce na částečný úvazek nebo jako brigádu. Skútr nebo auto mohou mít kurýři vlastní nebo používat dopravní prostředek zaměstnavatele. Zajímavostí je, že třeba skútr mohou při závazku určitého počtu odpracovaných hodin používat za atraktivních podmínek i ve svém volném čase.

V posledních měsících také Dáme Jídlo doručuje rychleji. „Průměrná doba dodávky je v širším centru Prahy aktuálně 45 minut, kde doručujeme jídlo z více než 500 restaurací. V ostatních městech doručujeme v průměru do 35 minut. Již nyní jsme schopni doručit na řadě míst do 30 minut, a to jak v Praze, tak v regionech. V celé republice pak dovážíme z více než 2000 restaurací,“ prozrazuje Filip Fingl, CEO Dáme Jídlo.

„V celkovém počtu objednávek roste Dáme Jídlo meziročně o 40 %. Toto číslo není taženo jen Prahou, ale významně se na něm podílejí také další města z regionů po celé České republice,“ dodává Fingl.