Scania_Citywide_LE-CNG-CSAD_Havirov- (1)

Dalších šest autobusů Scania Citywide na CNG pro ČSAD Havířov

Na linkách ČSAD Havířov se objeví dalších 6 nových autobusů Scania s pohonem na stlačený zemní plyn. Osvědčený model Citywide LE je dlouhý 14,8 metrů, pojme 100 cestujících a je zde také místo pro invalidní vozík či kočárek.  Vozidla značky Scania jsou v dopravní skupině 3ČSAD patřící společnosti Transdev velmi oblíbená, ve vozovém parku jich má severomoravský dopravce už více než 40. 

Vozidla značky Scania jsou oblíbená pro svou spolehlivost a nízkou spotřebu,“ říká Lukáš Martinů. Manažer prodeje autobusů Scania dodává: „Tato konkrétní verze modelu Citywide LE na stlačený zemní plyn pak mimo jiné vyniká dlouhým dojezdem, který může činit až 650 km.“ To vše díky osvědčenému hnacímu řetězci Scania. Autobus je poháněn devítilitrovým pětiválcovým motorem o výkonu 320 koní.

Přečtěte si také:  O recyklované baterie z elektroaut od ČEZ ESCO a Škoda Auto je zájem. Objednalo si je už 26 zákazníků

O hladkou změnu 12 převodových stupňů se pak stará automatizovaná převodovka Opticruise. Řidičům tak přispívá k jednoduché obsluze a cestující zase ocení jízdní komfort.

Autobusy Scania Citywide LE jsou dále vybaveny USB dobíjecími porty pro cestující, připojením k WiFi, moderním informačním a odbavovacím systémem podle standardů Moravskoslezského kraje a také celovozovou klimatizací.

„Zelené“ jsou tyto autobusy nejen díky svému provozu na stlačený zemní plyn, ale také uvnitř. Vzhled vozidla je vyveden podle korporátního designu společnosti Transdev, respektive její dceřiné společnosti ČSAD Havířov.

Přečtěte si také:  Pražská Brumlovka má první 100% elektrickou flotilu autobusů v Praze. Bezplatné spoje za sedm let osmkrát objely zeměkouli a svezly přes 2,5 milionu pasažérů

V roce 2020 se jednalo už o druhou předávku 6 autobusů Scania Citywide LE pro ČSAD Havířov. Celkem jich tak je ve skupině Transdev už více než 40.