BERLIN TEMPELHOF AIRPORT, GERMANY - AUGUST 08: Jean-Eric Vergne (FRA), DS Techeetah, 3rd position during the Berlin ePrix III at Berlin Tempelhof Airport on Saturday August 08, 2020 in Berlin, Germany. (Photo by Sam Bloxham / LAT Images)
Elektromobil (EV) NEWS

Další stupně vítězů pro DS TECHEETAH

8.kolo mistrovství ABB FIA Formula E a třetí kolo šesti kolového finale přineslo 3.místo pro Jean-Eric Vergna a vrátilo ho na stupně vítězů. Jeho stájový kolega, Antonio Felix Da Costa skončil těsně za ním na 4.místě.

S dnešním čtvrtým místem si Antonio drží I nadále pozici leadra s odstupem 68 bodů a aktuálně má celkem 137 bodů, zatímco tým DS TECHEETAH zvýšil své vedení díky vysokému umístění obou pilotů s náskokem 70 bodů a celkovými 188 body v hodnocení týmů.

Zítra se jede čtvrtý ze šesti závodů tohoto finale a Antonio má šanci si pojistit titul v soutěži pilotů.

Jean-Éric Vergne, 3.místo:

“Bylo skvělé vrátit se zpátky do čela a po dvou špatných dnech jsem měl v autě už v kvalifikaci tak dobrý pocit. Je to krásná vzpruha být zpátky na stupních vítězů, ale bohužel to nebyl stupeň nejvyšší. Ztratil jsem spoustu energie v útočném módu a zdá se nám, že ne úplně dobře fungovala rekuperace, takže jsem nemohl bojovat na sto procent až do konce. Opravdu se už moc těším zpátky do vozu a zítra se pokusím dosáhnout na vítězství. ”

Antonio Felix Da Costa, 4.místo:

“To co dělá Formuli E tak napínavou a vzrušující jsou ty supermalé momenty na startu, kdy můžete hodně získat. Bohužel dnes nebyly na mé straně, ale podařilo se mi vyšplhat během závodu postupně výše a nakonec z toho bylo 4.místo, za které jsme nesmírně rád. Všechno je o tom, získat co nejvíce bodů, což byl dnešní cíl a ten jsme zajistili. Plán na zítra je čistý závod a to je vše, na co se budu soustředit.”

Přečtěte si také:   Roční provoz největšího parkoviště s fotovoltaickou elektrárnou u nás naplnil očekávání a přilákal stovky řidičů

Mark Preston, DS TECHEETAH, šéf týmu:

“Zisk dalších 31 bodů nás posunul o krok blíže k oběma titulům, takže dnes nemohu než být hrdý na náš tým a oba piloty. Samozřejmě, bylo by skvělé mít další vítězství a speciálně pro Jean-Érica po dvou složitých dnech, ale co se počítá, jsou body, a ty máme. Zítřek bude extrémě napínavý, protože Antonio má reálnou šanci vyhrát šampionát, takže se budeme soustředit na to, dát jemu I Jean-Ericovi tu správnou podporu. ”

Xavier Mestelan Pinon, ředitel DS Performance:

“Fantastická pole pozice, které dosáhl Jean-Éric nám dávala naději na další vítězství, ale jsme šťastní I za třetí místo a další stupně vítězů už 30. pro tým DS Automobiles. Antonio odjel závod velmi moudře se skvělým comebackem ve finiši a jeho 4.místem. Díky velmi pěknému výkonu obou pilotů zůstáváme vpředu v soutěži týmů I pilotů. Jasně, máme oba tituly na dosah, ale stale jsme ostražití, ještě zbývají 3 závody do konce.