porsche-taycan-2

Cylinders Holding vybudoval v Dolních Vítkovicích elektronabíječku Porsche

V Dolních Vítkovicích v Ostravě vyrostla díky investici skupiny Cylinders Holding nová rychlonabíjecí stanice špičkových plug-in-hybrid aut a elektrických sportovních vozů. Jde o první nabíječku v designu automobilky Porsche v Ostravě. Umístěna je u Hotelu VP1 v Dolních Vítkovicích. Stanice se dvěma dobíjecími „stojany“ je určena všem značkám hybridních a elektrických aut.

„Rozhodli jsme se investovat do podpory elektromobility a její infrastruktury, která vzniká na přirozeně atraktivních místech,“ vysvětlil generální ředitel Cylinders Holding Jan Světlík s tím, že investice koresponduje se „zelenými technologiemi“, které holding rozvíjí s CNG a vodíkem.

Vozy Porsche nabíjejí v Dolních Vítkovicích zdarma. Majitelé jiných značek sice za dobíjení zaplatí, ale pokud se ubytují v Hotelu VP1, dostanou výraznou slevu.

V Evropě už bylo instalováno 1 035 nabíjecích stanic na střídavý proud s řešením Porsche. V České republice bylo zatím úspěšně aktivováno 8 nabíjecích míst. Umístění u Hotelu VP1, který je součástí Dolních Vítkovic, je ojedinělé – díky spojení s národní kulturní památkou a science centrem v dosahu pěší chůze od dobíjecí stanice.

Hotel VP1 se nachází na dohled od známé Bolt Tower, při samém vjezdu do celé dolnovítkovické oblasti. Stanice je v provozu nepřetržitě a její provoz kontroluje 24hodinová recepční služba.