CAPO TEULADA, SARDINIA, ITALY - OCTOBER 22: Jutta Kleinschmidt (GER)/Mattias Ekstrom (SWE), ABT CUPRA XE during the Island X Prix on October 22, 2021 in Capo Teulada, Sardinia, Italy. (Photo by LAT Images)

CUPRA potvrzuje účast v Extreme E v roce 2022 a zintenzivňuje úsilí o elektrifikaci a trvalou udržitelnost

Tým ABT CUPRA XE bude ve finálovém podniku první sezony mistrovství Extreme E, Jurassic X Prix, pokračovat v boji o vítězství v závodě.

Týmoví jezdci Mattias Ekström a Jutta Kleinschmidtová vytvořili pevný základ týmu ABT CUPRA XE, v jehož službách usedají za volant 100% elektrického terénního SUV e-CUPRA ABT XE1 o výkonu 400 kW (550 k), s nímž posouvají hranice možného v jednom z nejnáročnějších závodních seriálů.

Tým vstupuje do finále posílen druhým místem z podniku Island X Prix, který se konal v říjnu na Sardinii (Itálie). Tým ABT CUPRA XE se tímto výsledkem posunul na páté místo v průběžném pořadí týmů a od stupňů vítězů ho dělí pouhých 10 bodů.

Přečtěte si také:  Range Rover Electric: Testován tak, aby byl lídrem

S posledním podnikem první sezony trvale udržitelného, elektrifikovaného závodního seriálu se pozornost začíná přesouvat k příštímu ročníku.

První sezona je pro značku CUPRA a jejího partnera ABT odrazovým můstkem pro ještě intenzivnější úsilí v roce 2022. Jejich cílem je bojovat o titul.

CAPO TEULADA, SARDINIA, ITALY - OCTOBER 22: Jutta Kleinschmidt (GER)/Mattias Ekstrom (SWE), ABT CUPRA XE during the Island X Prix on October 22, 2021 in Capo Teulada, Sardinia, Italy. (Photo by Andrew Ferraro)

Mattias Ekström, který řídí závodní vůz ABT CUPRA XE, k tomu řekl: „První sezona mistrovství Extreme E byla vzrušujícím rokem, v němž jsme objevovali nový způsob závodění a současně jsme také upozorňovali na některé nesmírně vážné ekologické problémy na celém světě.“

Jeho týmová kolegyně Jutta Kleinschmidtová dodává: „Extreme E je skvělým objevováním: technologie, vozů i míst, kde závodíme. Před několika týdny jsme na Sardinii dosáhli na stupně vítězů a na nich budeme chtít stát také v Anglii.“

Mistrovství Extreme E upozorňuje na klimatickou krizi a je prvním sportem vytvořeným na základě obav z nežádoucích změn ekosystémů na celém světě. Jeho cílem je ukazovat v rámci závodů elektromobilů přírodní oblasti, které jsou ohroženy změnami klimatu, a povzbuzovat všechny lidi k pozitivním krokům směřujícím k ochraně budoucnosti naší planety.

Přečtěte si také:  Automobilka Volvo Cars uzavřela partnerství se společností Breathe, do které investuje za účelem vývoje nové generace rychlého nabíjení

Extreme E je působivou kombinací vzrušujícího sportu, šíření vědeckých poznatků a vyprávění příběhů s cílem urychlit přijetí elektromobilů, a snížit tak emise CO2 a dosáhnout trvale udržitelnějšího životního stylu.

Druhá sezona mistrovství Extreme E začne v únoru příštího roku.