cleverance-skoda_enyaq-iv- (1)

Cleverlance kupuje první Enyaq a hlásí se tak ke snižování své uhlíkové stopy

Česká technologická společnost Cleverlance zakoupila do své firemní flotily první čistě elektrický vůz Škoda Enyaq. V souvislosti se svým zapojením do programu SLEDUJEME/SNIŽUJEME CO2 tak začíná aktivně řídit přímý dopad své činnosti na životní prostředí.

ŠKODA Auto spustila oficiální prodej svých prvních plně elektrických SUV 13. května 2021. V Autokomplex Menčík při této příležitosti převzal za Cleverlance slavnostně klíčky od vozu Enyaq iV 60 Jiří Voldán, který v této firmě řídí dodávku softwarových projektů. Mimo jiné má jeho tým na starosti vývoj a testování aplikací v oblasti automotive.

Přečtěte si také:  Větší objednávky z IKEA doručují v Praze od prosince výhradně bezemisní vozy 

„Díky novému vozu ve firemní flotile nebudou naši kolegové z vývoje a testingu odkázaní na simulátory nebo půjčená vozidla, což významně zefektivní jejich práci a pomůže udržet vysoký standard kvality a bezpečnosti námi dodávaných aplikací“, říká Jiří Voldán Executive Director for Solutions Delivery v Cleverlance.

Symbolicky se za Cleverlance zúčastnily i zástupkyně testerů, které předvedly, jak takové testování mobilní aplikace pro ovládání vozu probíhá. S nástupem elektromobility roste zájem zákazníků o „connected car“ aplikace propojené přes internet s vozem. Přibývají jim nové funkce, jejichž vývoj představuje pomyslnou cestu do budoucnosti. Veliký důraz automobilky kladou na spolehlivost a bezpečnost připojených aplikací, a i to je role Cleverlance.

cleverance-skoda_enyaq-iv- (2)

Nákup nového vozu pro Cleverlance znamená i významný krok směrem ke snižování uhlíkové stopy, jedná se o první elektromobil v její firemní flotile. Cleverlance dlouhodobě klade důraz na udržitelnost. Je držitelem ISO 14001 (systém environmentálního managementu), vybírá si kanceláře v nízkoenergetických budovách a klade důraz na dodávky čisté elektřiny s garancí původu. Letos se zapojila i do programu SLEDUJEME/SNIŽUJEME CO2 a jako první z předních českých IT firem se hlásí k uhlíkové odpovědnosti.

Přečtěte si také:  Lexus v Japonsku představil elektromobily nové generace

„Pro Cleverlance se jedná o logický krok, protože většina produktů dodávaných pro naše klienty už řadu let přispívá k digitální transformaci a potažmo tedy i ke snižování jejich uhlíkové stopy,“ dodává Jiří Voldán z Cleverlance.