Woltair-wallbox-nabijeci_stanice
Elektromobil (EV) Hybrid a PHEV NEWS

Český startup Woltair nabízí domácí nabíjecí stanice. Umožňují efektivní provoz elektromobilu za 50 haléřů na kilometr

Český specialista na fotovoltaiku a topenářství, startup Woltair, přichází na trh s novým produktem domácích nabíjecích stanic. Ty přináší bezpečnou, ekologickou a výhodnou možnost dobíjení elektromobilů až desetkrát vyšší rychlostí než u standardních řešení. V rámci dotačního programu Nová zelená úsporám navíc začíná jejich pořizovací cena již na 19 000 Kč. Díky kombinaci s fotovoltaikou je pak možné náklad na dopravu elektromobilem snížit až pod 50 haléřů za kilometr a udělat krok blíže k energetické soběstačnosti.

„Wallboxy jsou vhodné pro jakýkoliv elektromobil, nabíjejí je až desetinásobně rychleji oproti standardní zásuvce. Vlastníci elektromobilu mají navíc nárok na užívání tarifu distribuční sazby D27d, díky kterému mohou mezi 18. a 8. hodinou čerpat po dobu 8 hodin elektřinu za zvýhodněnou cenu. S tímto tarifem se mohou elektromotoristi dostat v závislosti na dodavateli elektřiny na cenu až 2,50 Kč za kilowatt elektřiny a jezdit tak za symbolických 50 haléřů na kilometr,“ říká Daniel Helcl, CEO a zakladatel startupu Woltair. K podobné částce se nepřiblíží ani auta na zemní plyn, se spotřebou necelé jedné koruny na kilometr.

Přečtěte si také:   Mercedes-Benz slaví 25 000 vyrobených lehkých užitkových vozů s elektrickým pohonem

Právě kombinace fotovoltaiky a dobíjecí stanice představuje dlouhodobé řešení, jak levně a šetrně nabíjet elektromobily, navíc bez nadbytečného oxidu uhličitého. Vedle toho přináší i značný komfort samostatné skříňky na zdi nebo v samostatném stojanu, který lze umístit prakticky kamkoliv. Po skončení jízdy auto snadno připojíte ke stanici, identifikujete se vlastním RFID a můžete nabíjet, aniž hledáte nejbližší veřejnou dobíjecí stanici.

V době, kdy stále více firem zvažuje obnovu vozového parku elektromobily, je Wallbox skvělým řešením pro jejich dobíjení. Kromě verze s jedním kabelem je k dispozici také DoubleBox pro nabíjení dvou vozidel při zachování příkonu 22 kW.

„Základní řada Wallboxů dokáže nabít jeden elektromobil, ale nabízíme i variantu nabíjení pro dva vozy najednou. Jejich instalace je jednoduchá a technikům stačí jeden den na uvedení do provozu. Doporučujeme pro instalaci stanic volit místa ideálně 1,5 metru od země na zeď či sloupek. Stanice mají fungovat celoročně v dešti i mrazu, takže je dobré vybrat závětrné místo pod střechou, díky odolnosti však mohou stát i nekrytě,“ říká Helcl.

Přečtěte si také:   Elektrická ofenziva a číslo jedna v prémiovém segmentu: BMW Group vykazuje v roce 2021 vysoké prodeje

V České republice je v současnosti přes 10 tisíc elektromobilů, na které připadá 1 125 dobíjecích stanic, startup počítá s rozšířením své nabídky o další výrobce nabíjecích stanic. Novinka v portfoliu Woltair tak může pomoci při adopci elektromobility v Česku – firma tím naplňuje svou dlouhodobou strategii za dekarbonizaci domácností.