2021_FORD_E-TRANSIT_012

CATL a Ford se dohodli na globální strategické spolupráci na pokrytí dodávek baterií pro Severní Ameriku, Evropu a Čínu

Společnosti Contemporary Amperex Technology Co., Limited („CATL“) a Ford Motor Company („Ford“) dnes oznámily vytvoření nezávazné dohody, která nastiňuje vzájemnou globální strategickou spolupráci obou společností, zahrnující dodávky baterií pro Čínu, Evropu a Severní Ameriku.

Na základě samostatných dohod bude společnost CATL od příštího roku dodávat také kompletní LFP bateriové sady pro severoamerické modely Mustang Mach-E a od začátku roku 2024 také pro severoamerické modely F-150 Lightning. Díky systému LFP baterií společnosti CATL, který se vyznačuje dlouhou životností a tepelnou stabilitou, nabídnou výše uvedené modely Ford vynikající výkon v oblasti teplotní přizpůsobivosti.

CTP je technologie, která články přímo integruje do sad, což umožňuje zvýšit energetickou hustotu systému, zjednodušit výrobu a snížit náklady. Flexibilita architektury EV společnosti Ford umožňuje efektivní začlenění prizmatické technologie CTP (cell-to-pack) společnosti CATL, která rychle poskytuje přírůstkovou kapacitu, aby bylo možné ji rozšiřovat a uspokojit tak poptávku zákazníků.

Přečtěte si také:  Scania otevírá vlastní montážní linku na baterie elektrických vozidel

Obě společnosti plánují využít svých silných stránek při společném hledání nových obchodních příležitostí po celém světě. Kromě dodávek baterií CTP na bázi LFP společnosti Ford hodlá CATL se společností Ford aktivně spolupracovat i v oblasti dalších bateriových technologií.

Zvýšená globální strategická spolupráce má oběma společnostem vytvořit nové příležitosti pro budování udržitelné obchodní činnosti a k propagaci elektromobilů, a přispět tak ke globálním cílům dosažení uhlíkové neutrality.