Lexus_NX_450h- (1)

Britové zvolili Lexus NX 450h+ plug-in hybridem roku 2021

Lexus NX 450h+ byl v prestižní soutěži magazínu What Car? ve Velké Británii zvolen jako plug-in hybrid roku 2021. Jde o první cenný titul pro zbrusu nové prémiové SUV střední třídy a současně první plug-in hybridní model značky Lexus. Redaktoři magazínu ‚What Car?‘ dále označili Lexus LC 500 Convertible za nejlepší luxusní vůz se skládací střechou.

Lexus NX 450h+ díky výkonné lithium-iontové baterii a obecně hospodárnému pohonnému ústrojí také nabízí výrazně delší dojezd na elektřinu, a to 70 až 74 km v kombinovaném cyklu podle WLTP, tedy 89 až 97 km v městském cyklu, což je až dvojnásobek v porovnání s konkurenty v tomto segmentu.

Přečtěte si také:  Pátý e-SALON: Největší přehlídka čisté mobility proběhne v listopadu v Letňanech a uvede významné národní premiéry

„Lexus NX je doposud jedním z nejpřesvědčivějších důvodů, proč se vydat ekologickou cestou. Vzhledem k jeho dlouhému dojezdu na elektřinu, což by mělo nejen snížit provozní náklady na cestování. NX se také dobře řídí a má interiér, na němž jen těžko najdete chybu. Krátce řečeno, Lexus dokázal, že provozování elektrifikovaného vozu bez kompromisů nemusí být jen čirou fantazií,“ uvedl Steve Huntingford, redaktor magazínu What Car?

Lexus_NX_450h- (2)

Lexus připravil pro NX 450h+ nové pohonné ústrojí. Plug-in hybridní verze s elektromotory a baterií vykazuje celkový systémový výkon 309 k (227 kW), z místa zrychlí na 100 km/h za 6,3 sekundy. Současně emise CO2 na úrovni 21–25 g/km a spotřeba paliva pouhých 0,9–1,1 l/100 km patří k nejlepším v dané třídě.

Přečtěte si také:  Marek Eben má nové auto. Jezdí plug-in hybridním Citroënem C5 X

LC 500 Convertible navazuje na oceňovaný design vlajkového kupé LC. Model s propracovanou aerodynamikou a speciálním mechanismem skládání látkové střechy dává na odiv své efektní a elegantní křivky a současně zprostředkuje plný cestovní komfort se staženou i nataženou střechou. Vyladěná akustika atmosférického motoru V8 a výfuků doplňuje požitek z jízdy o mimořádnou akustickou dimenzi.