Bridgestone se platformou Mobeflex zařadí na trh sdílených elektrokol

Novým způsobem možnosti zápůjček moderních elektrických jízdních kol chce Bridgestone tato kola zpřístupnit všem. V poslední době se velmi mění přístup obyvatel velkých měst k cestování, a proto se Mobeflex jako moderní platforma na sdílení rozhodla přinést jejich obyvatelům novou alternativu přepravy, která je cenově dostupná, ekologická a inteligentní.

Mobeflex cyklistům nabízí několik balíčků zápůjček, které je možné si předplatit. Zahrnují výběr z několika prémiových elektrických kol s all-inclusive zárukou, která zahrnuje případnou servisní údržbu, a to 24 hodin denně a 7 dnů v týdnu. Platforma zákazníkům umožňuje zvolit si dobu trvání zápůjčky a samozřejmě také typ elektrického kola. Vybere si každý, ať už ten, který se chce přepravovat výhradně po městě, nebo ten, který si chce jízdu na kole užít ve sportovnějším duchu i mimo velká města. Mobeflex má v nabídce kola i pro rekreační vyjížďky během dovolené.

Dostupná mobilita šetrná k životnímu prostředí

Globální trendy dnes postupně mění pohled na mobilitu a její budoucnost. Urbanizace, změny klimatu, ubývání přírodních zdrojů, digitalizace a tzv. CASE mobilita (Connected, Autonomous, Shared, Electric) dnes hrají prim ve stylu, jakým lidé cestují a jakým cestovat chtějí.

Tváří v tvář těmto změnám se Bridgestone rozhodl posunout se z lídra výroby pneumatik na vedoucího v řešení mobility. Chce tak lidem nabídnout jiný pohled na svět, práci, život, zábavu, ale hlavně pohyb. A to nejen po městě. Důkazem této změny je i fakt, že Bridgestone před nedávnem rozšířil své portfolio služeb o několik nových řešení, které zákazníkům nabídnou více pohodlí. Takovým řešením je například Mobox, tedy alternativní přístup k údržbě pneumatik a vozidla na bázi předplatného.

Přečtěte si také:  V EU se od ledna do dubna registrovalo 442 tisíc nových osobních bateriových elektromobilů

Nyní, s uvedením platformy Mobeflex chce Bridgestone změnit způsob toho, jak se lidé hlavně po městech pohybují. Stane se tak průkopníkem cenově dostupného systému zápůjček a sdílení elektrických kol, a to hlavně ve velkých francouzských městech Paříž, Rennes a Marseille. Za pouhých € 59 měsíčně si zákazníci budou moci vybrat z nabídky prvotřídních silničních, turistických, horských či závodních kol. Každé má moderní a výkonné baterie, které jsou uzpůsobeny specifickým potřebám jednotlivých cyklistů.

Registrace do platformy Mobeflex je snadná a rychlá. Probíhá prostřednictvím rozsáhlé sítě partnerů a její podmínky užívání jsou flexibilní pro všechny uživatele. Zápůjčku je možné si zajistit na dobu trvání až 36 měsíců, ale je také možné její trvání během té doby průběžně měnit.

Součástí předplatného je také komplexní záruka. Mobeflex se stará o údržbu kol a nabízí třeba dvě pneumatiky ročně zdarma. Zároveň kryje případné škody, řeší krádeže kol a nabízí také asistenční službu a to po 24 hodin denně 7 dnů v týdnu.

Laurent Dartoux, ředitel strategie a marketingu společnosti Bridgestone EMEA řekl: „Vždy se snažíme čelit skutečným výzvám, se kterými se setkávají i řidiči na silnicích. A to jak jen to je možné. Urbanizace, klimatické změny a ubývání přírodních zdrojů jsou asi největší změny, jakým v současné době čelíme jak jako společnost, tak také jako svět. Mobeflex vznikl jako kreativní řešení těchto změn a jako odpověď na tyto výzvy. Jsem hrdý na to, že nabízíme novou možnost městské dopravy šetrnou k životnímu prostředí. Nemohu se dočkat, až Mobeflex zařadím do svého každodenního cestování.“

Přečtěte si také:  Nissan urychluje přechod na plně elektrický pohon. Představí nové elektromobily

Spolupráce s místními partnery

Francie byla vybrána jako zkušební místo pro evropskou premiéru platformy Mobeflex hlavně z důvodu svého přívětivého prostředí a otevřenosti k průkopnickým řešením nejen městské mobility. Bridgestone zde platformu bude podporovat pomocí své sítě partnerů, a to hlavně z důvodu jejich odborných znalostí v této oblasti.

https://youtu.be/WtRwNs1qrWE