kolobezka-bolt

Bolt se příští rok plánuje stát největším evropským poskytovatelem mikromobility

Evropská přepravní platforma Bolt představila své plány, na základě kterých chce příští rok poskytovat své služby v oblasti mikromobility ve více než 100 městech. V roce 2021 bude provozovat 130 000 elektrických kol a koloběžek, což z ní udělá největšího poskytovatele mikromobility v Evropě. Bolt do rozvoje byznysu v oblasti mikromobility a do produkce vlastních strojů investuje více než 2 a půl miliardy korun českých.

Během uplynulých měsíců Bolt značně urychlil expanzi svých služeb v oblasti mikromobility tím, že se rozšířil do 45 měst v 15 zemích. V České republice službu elektrických koloběžek spustil v Olomouci, Boskovicích a Pardubicích. Na Slovensku sdílené koloběžky provozuje v pěti městech. Společnost také představila službu sdílených elektrokol a stala se tak první přepravní platformou v Evropě, která v jedné aplikaci nabízí elektrická kola, koloběžky a jízdy auty. Elektrická kola Bolt provozuje v ČR v Praze.

Přečtěte si také:  BILSTEIN nabízí dokonalou náhradu originálních dílů, a to i pro elektromobily a hybridní vozidla

“Naše města trpí pod náporem dopravy, emisí a také nedostatkem veřejného prostoru způsobeného parkujícími auty. Věříme, že budoucnost městské mobility spočívá v kombinaci různých služeb – cest auty, na elektrických koloběžkách, kolech a dalších lehkých vozidlech. Doby, kdy každý potřeboval mít vlastní auto, jsou už minulostí,” říká Markus Villig, spoluzakladatel a CEO společnosti Bolt.

“Největší překážkou přechodu ke sdílené elektrické mobilitě je cena. Proto máme radost z toho, že během příštího roku budeme moci dostupné elektrické koloběžky a kola představit v dalších evropských zemích, včetně Velké Británie a Německa. Bolt je největší evropská přepravní platforma. Díky sdílení nákladů mezi jednotlivými byznysy jsme proto schopni zákazníkům nabídnout nejlepší ceny,” dodává Villig.

Na začátku tohoto roku Bolt představil svůj vlastní model elektrické koloběžky, který byl navržen a zkonstruován zcela podle návrhu interního týmu. Koloběžky Bolt mají odhadovanou životnost až 5 let, dají se snadno opravit a navíc jsou plně recyklovatelné. V České republice se na tomto novém modelu mohou svézt obyvatelé Pardubic a Boskovic.

Přečtěte si také:  26. listopad oslavíme první Světový den udržitelné dopravy

V září 2020 se Bolt zavázal k dosažení klimatické pozitivity provozu elektrokoloběžek do konce roku. Znamená to, že společnost podpoří projekty, které z atmosféry odstraní více uhlíku, než kolik jejich výroba, provoz a údržba vyprodukují.