bolt-taxify

Bolt odhalil svůj Green Plan, kterým vykompenzuje uhlíkovou stopu z jízd v Evropě

Přední evropská přepravní platforma Bolt bude kompenzovat uhlíkovou stopu z jízd, které se od této chvíle v Evropě skrze tuto aplikaci uskuteční. Tato iniciativa je součástí širší environmentální strategie Boltu nazvané “Green Plan”.

Tato iniciativa, jejímž cílem bude kompenzovat uhlíkovou stopu z jízd, bude podpořena investicí v řádech milionů Euro. S dalším rozvojem firmy bude tato suma narůstat. Díky tomu se Bolt stane největší přepravní aplikací v Evropě, která se dobrovolně zaváže k tomu, že její jízdy budou uhlíkově neutrální.

Bolt bude kompenzovat emise z jízd realizovaných v České republice, Slovensku, domovském Estonsku a dále Arménii, Ázerbájdžánu, Chorvatsku, Finsku, Francii, Gruzii, Kazachstánu, Kypru, Litvě, Lotyšsku, Maďarsku, Maltě, Polsku, Portugalsku, Rakousku, Rumunsku, Rusku, Srbsku, Švédsku, Ukrajině a Velké Británii.

Iniciativa je součástí “Green Plan” Boltu, který představuje několik cílů v oblasti ochrany životního prostředí.

  • Kompenzovat podíl Boltu na emisích CO2 v evropské dopravě minimálně o 5 milionů tun k roku 2025.
  • Snížit celoevropské emise CO2 tím, že do aplikace bude přidáno více možností zelené přepravy pro cestující a celosvětově kompenzovat emise vzniklé z provozu svých kanceláří v roce 2020.
  • Vytvořit zelenější města uvedením elektrických koloběžek do více z nich. Umožnit cestujícím, kteří využívají k přepravě aplikaci Bolt, přispívat na ekologické iniciativy přímo v aplikaci.

Bolt se snaží omezit dopad svých aktivit na životní prostředí a přispět k řešení výzev z oblasti životního prostředí. Proto edukuje cestující, kteří využívají aplikaci Bolt, ohledně dopadů lidských aktivit na životní prostředí.

Přečtěte si také:  Sdílená auta pomáhají firmám být ekologičtější. A to kvůli zaměstnancům i splňování ekologických norem

Markus Villig, CEO a zakladatel Boltu, k tomu říká:

Začněme fakty – klimatická změna je skutečností a skleníkové plyny jsou její hlavní příčinou.

Silniční doprava je dnes zodpovědná za 20 % celkových evropských emisí skleníkových plynů. Bolt je součástí tohoto ekosystému. Měli bychom nést svůj díl zodpovědnosti za řešení této situace.

Každý den pracujeme na tom, abychom urychlili posun směrem ke sdíleným a efektivně využívaným dopravním prostředkům – elektrickým autům, kolům, koloběžkám a jiným druhům vozidel, která dnes ještě neexistují. Musíme ale čelit realitě a tomu, že přechod k těmto řešením není dostatečně rychlý. Zatímco chceme snižovat emise přidáváním dalších sdílených a elektrických dopravních prostředků do měst, uhlíkovou stopu je potřeba kompenzovat okamžitými kroky, které napříč celou firmou působí jako katalyzátor tohoto procesu.

Nacházíme se v unikátní a výhodné pozici, protože můžeme působit jako hybatel změny jak v našem oboru, tak mimo něj. Věříme, že tento krok bude příkladem pro další firmy, které ho budou následovat. Všichni tak budou moci nést svůj díl zodpovědnosti.

Bolt v této oblasti spolupracuje s Natural Capital Partners, experty na řešení zaměřená na pozitivní změny v oblasti uhlíku a obnovitelných energií. Natural Capital Partners spravují The Carbon Neutral Protocol, který firmám po celém světě dává ujištění, že uhlíkově neutrální akce pro jejich byznys, provoz a jejich produkty je jasná, transparentní a kvalitní.

Jonathan Shopley, Managing Director, External Affairs v Natural Capital Partners, k tomu dodává:

Ve všech sektorech je stále důležitější podnikat kroky ke snižování emisí. Jedině tak lze dosáhnout cíle omezit globální oteplování na 1,5 °C. Jsme potěšeni, že můžeme spolupracovat s takovou firmou, která se chce zavázat k okamžitému a pozitivnímu ovlivňování našeho klimatu.

Bolt aktuálně obsluhuje 25 milionů zákazníků ve více než 30 zemích po celém světě a je lídrem ve svém oboru v Evropě a Africe. V minulém roce se stal první firmou, které se podařilo spojit přepravu autem se sdílenými koloběžkami v jedné aplikaci. Cestující se tak mohou rozhodnout, které řešení je pro jejich přepravu v ucpaných centrech měst rychlejší a ekologičtější.