2019-06-barum-czech-rally-zlin-bmw-elektro- (3)

BMW i3s a MINI Cooper S E Countryman ALL4 vyhrály ve svých kategoriích v Green Rally v rámci Barum Czech Rally Zlín 2019

V rámci Barum Czech Rally Zlín, letošního předposledního podniku mistrovství republiky v automobilových rally, se o víkendu 17.–18. srpna jela také soutěž Green Rally, určená pro vozy s elektrickým nebo hybridním pohonem. Soutěž je navržena jako jízda pravidelnosti a koná se z velké části na uzavřených tratích mistrovství republiky. Cílem posádek je co nejvíce se na měřených úsecích přiblížit předepsaným časům. Za odchylky se posádkám přičítají trestné body.

Ve dvoudenní soutěži se na prvním místě mezi elektromobily umístilo BMW i3s posádky Ondřej Babáček a Soňa Urbanová, kteří nasbírali 320 trestných bodů. V první desítce vozů navíc dojely i další čtyři vozy BMW i3. BMW i3 bylo také nejhojněji zastoupeným vozem celé soutěže.

V kategorii hybridních vozů patřilo první místo plug-in hybridnímu MINI Cooper S E Countryman ALL4, který řídila „tovární“ posádka MINI team v obsazení Ivo Králíček se spolujezdcem Petrem Králíčkem. Tato posádka dokonce dosáhla celkově nejlepšího výsledku, když během dvoudenní soutěže na devíti měřených úsecích inkasovala jen 313 trestných bodů.

Dosažené výsledky ukazují na mimořádnou technickou vyspělost elektrických hnacích soustav BMW Group, a současně i na umění jejich posádek. Elektrifikované vozy BMW Group vykazují nejen mimořádně nízké hodnoty spotřeby energie, ale současně svými rychlými a přirozenými reakcemi umožňují svým řidičům velmi přesně reagovat na aktuální situace. A to jsou vlastnosti, které například posádkám Green Rally umožnily dosáhnout tak dobrých výsledků.