Zahájení výstavby montážní linky vysokonapěťových baterií v továrně BMW Group v San Luis Potosí

BMW Group zahájilo výstavbu montážní linky vysokonapěťových baterií v továrně v San Luis Potosí

Továrna BMW Group v San Luis Potosí se připravuje na výrobu modelu Neue Klasse: v současné době byla zahájena výstavba místní vysokonapěťové montážní linky baterií a rozšíření karosárny, montáže a logistiky. Celkem bude do rozšíření mexického výrobního závodu investováno 800 milionů eur.

Od roku 2027 se budou vozy Neue Klasse vyrábět také v Mexiku. Jako první model Neue Klasse se začne koncem roku 2025 vyrábět v nové továrně BMW Group v maďarském Debrecínu vůz s karoserií Sports Activity Vehicle. V roce 2026 na něj naváže v Mnichově výroba sedanu. Jen o rok později budou k dispozici další výrobní kapacity v Mexiku – zpočátku pro model Sports Activity Vehicle. Budoucí výrobní linka vysokonapěťových baterií v továrně v San Luis Potosí o rozloze více než 80 000 m2 bude klíčem k integraci modelu Neue Klasse do výrobního závodu.

Přečtěte si také:  Automobilka Volvo Cars uzavřela partnerství se společností Breathe, do které investuje za účelem vývoje nové generace rychlého nabíjení

„Montáž baterií v San Luis Potosí bude součástí naší globální výrobní sítě. Jen pro náš nový elektrický pohon šesté generace budujeme pět továren na třech kontinentech,“ vysvětlil Milan Nedeljković, člen představenstva BMW AG odpovědný za výrobu, při příležitosti zahájení výstavby v Mexiku. BMW Group se celosvětově řídí zásadou „místní pro místní“. „Umístění továren na baterie v blízkosti výroby vozidel zvyšuje stabilitu výroby.“

Úzké propojení továrny na baterie s výrobou vozidel

V souladu se zásadou „místní pro místní“ umisťuje BMW Group své továrny na montáž vysokonapěťových baterií po celém světě co nejblíže k výrobním závodům produkujícím automobily. Kromě lokality v San Luis Potosí vznikají montážní linky pro vysokonapěťové baterie šesté generace také v Debrecínu (Maďarsko), Šen-jangu (Čína), Woodruffu poblíž Spartanburgu (USA) a Irlbachu-Straßkirchenu (Dolní Bavorsko). Tento přístup zajišťuje výrobu i v případě nepředvídatelného politického a hospodářského vývoje. Posilují se také stávající továrny, čímž se zajišťují pracovní místa. Krátké vzdálenosti snižují uhlíkovou stopu výroby vozidel.

BMW Group poprvé použije své nově vyvinuté cylindrické články v modelech Neue Klasse. Tento technologický přechod zvýší energetickou hustotu článků o 20 % a zkrátí dobu nabíjení až o 30 %. Dojezd se prodlouží o 30 procent.

Zahájení výstavby montážní linky vysokonapěťových baterií v továrně BMW Group v San Luis Potosí

Další rozvoj závodu v San Luis Potosí

Kromě integrace montáže baterií probíhají v továrně v San Luis Potosí i další změny: o necelých 20 000 metrů čtverečních se zvětší plocha karosárny, takže celková plocha továrny přesáhne 90 000 metrů čtverečních. O téměř 10 000 metrů čtverečních se rozšíří také montážní a logistické prostory.

„Tímto dalším rozvojem našeho výrobního závodu se v Mexiku připravujeme na uvedení nové generace modelu BMW na trh. Jako první prémiový výrobce produkující vyrábějící v Mexiku čistě elektrická vozidla a vysokonapěťové baterie jsme v čele našeho odvětví a zároveň pokračujeme ve snižování naší ekologické stopy,“ řekl Harald Gottsche, prezident a generální ředitel továrny BMW Group v San Luis Potosí.

Výkon fotovoltaických systémů se zdvojnásobí

Pokud jde o efektivní dodávky energie, využívá BMW Group v provozech po celém světě řešení specifická pro danou lokalitu. „V Mexiku plánujeme rozšíření fotovoltaických systémů v rámci továrny tak, abychom zdvojnásobili výkon solárních panelů,“ uvedla Nicole Haft-Zboril, vedoucí oddělení správy nemovitostí BMW Group. „V plánu je vyrábět více než 20 % elektřiny, kterou v současné době potřebujeme, přímo v areálu továrny.“ Rozšířena byla také čistírna odpadních vod, přičemž investice ve výši 3,3 milionu eur výrazně zvýšila opětovné využití vyčištěné odpadní vody.

Přečtěte si také:  CATL a Beijing Hyundai podepsaly strategickou dohodu o bateriích pro elektromobily

Rozsáhlý program rozvoje dovedností

Továrna BMW Group v San Luis Potosí zvyšuje své úsilí o rozvoj dovedností, jehož cílem je zajistit, aby zaměstnanci byli vysoce kvalifikovaní a připravení na výzvy budoucnosti. Školení budou zahrnovat témata, jako je povědomí o bezpečnosti při výrobě vysokonapěťových systémů a využití robotiky ve výrobních procesech.

Továrna BMW Group v San Luis Potosí zahájila výrobu v roce 2019. V současné době zde přibližně 3700 zaměstnanců vyrábí BMW řady 3 Sedan a modely BMW řady 2 Coupé a BMW M2 pro trhy celého světa.