BMW-Group-a-Great-Wall-Motor- (1)

BMW Group bude vyrábět budoucí modely MINI E v Číně společně s Great Wall Motor

Společnosti BMW Group a Great Wall Motor posouvají elektrickou mobilitu kupředu a v Číně postaví společný výrobní závod, ve kterém bude BMW Group vyrábět budoucí plně elektrické modely své značky MINI. Vysocí představitelé místní čínské vlády, Great Wall Motor a BMW Group dnes oznámili spuštění nového společného podniku Spotlight Automotive Limited. Továrna bude mít standardní kapacitu až 160 tisíc vozidel ročně, což bude v době spuštění výroby vyžadovat přibližně 3 tisíce zaměstnanců. Oba partneři společně investují zhruba 650 milionů eur (více než pět miliard čínských jüanů). Fáze výstavby je plánována na roky 2020 až 2022.

Setkání se konalo ve městě Zhangjiagang v čínské provincii Ťiang-su, kde vyroste nový automobilový závod. Dnešní slavnostní otevření je dalším milníkem ve vztahu mezi společnostmi Great Wall Motor a BMW Group. Dohoda o společném podniku s podílem 50:50 byla v létě 2018 podepsána za přítomnosti čínského premiéra Li Keqianga a německé kancléřky Angely Merkelové.

Inovativní model společného podniku zahrnuje kromě výroby také společný vývoj bateriemi poháněných elektrických vozidel na světově největším trhu elektromobility. Společný podnik počítá s výrobu budoucích elektromobilů značky MINI a také několika modelů a značek Great Wall Motor. Po představení zcela nového plně elektrického MINI první generace, které se bude vyrábět v Oxfordu a na trh se dostane v prvním čtvrtletí roku 2020, jde o další důležitý krok směrem k elektrifikované budoucnosti značky MINI. Srdcem a domovem výroby automobilů značky MINI zůstává oxfordský výrobní závod MINI, v němž byl od uvedení značky v roce 1959 nedávno vyroben automobil s pořadovým číslem 10 milionů, zatímco společný podnik Spotlight Automotive poskytne další kapacitu a flexibilitu.

Přečtěte si také:  Baterie z českých elektroaut nacházejí uplatnění: Přes 60 % spotřeby elektřiny pokryje sklárna Moser z fotovoltaiky s baterií od ČEZ ESCO

https://ekologickaauta.cz/v-cine-se-budou-vyrabet-mini-s-elektrickym-pohonem-dohodlo-se-na-tom-bmw-s-great-wall-motor/

Klaus Fröhlich, člen představenstva BMW AG zodpovědný za vývoj, na slavnostním ceremoniálu u příležitosti slavnostního otevření Spotlight Automotive uvedl: „Dnes činíme další velký krok v naší spolupráci. Společnost BMW Group, jakožto průkopník v oblasti elektromobility, a společnost Great Wall, která je významným hráčem a odborníkem z hlediska industrializace čínského trhu, spojují své síly pro vývoj a výrobu budoucích elektrických modelů MINI a nových modelů Great Wall.“

Dr. Nicolas Peter, člen představenstva BMW AG zodpovědný za finance, během tiskové konference, která následovala po ceremoniálu, zdůraznil strategický význam spolupráce s čínským partnerem: „Tento německo-čínský vztah podtrhuje náš závazek vůči Číně a budoucnosti prémiových kompaktních elektromobilů. Společný podnik nám umožní vyrábět větší počet plně elektrických automobilů značky MINI za atraktivních podmínek pro celosvětový trh. Je to také důležitý strategický krok pro značku MINI. Společný podnik se společností Great Wall zdůrazňuje, jak velký význam pro nás čínský trh má. Město Zhangjiagang bylo vybráno pro vybudování závodu Spotlight díky jeho pevné dodavatelské síti, kvalifikované pracovní síle a dobré infrastruktuře. Ťiang-su je také jednou z předních provincií v oblasti financí, vzdělávání a technologií.

BMW Group je pevně odhodlána pokračovat v úspěšné spolupráci se zavedenými prodejními strukturami a kanály v Číně. Společný podnik nebude v Číně vytvářet další prodejní organizaci pro budoucí elektromobily. Každý z partnerů tohoto společného podniku bude pro své konkrétní značky používat vlastní prodejní kanály.

Přečtěte si také:  Nové BMW iX1 eDrive20 se představuje, je to nejlevnější elektromobil značky

V posledních letech se společnost BMW Brilliance Automotive (BBA) stala základním kamenem úspěchu BMW Group na jejím největším trhu. Strategie expanze BMW Group s novým společným podnikem by proto mohla výrazně urychlit vývoj značky MINI.

BMW Group je průkopníkem v oblasti elektrické mobility

BMW Group, jakožto průkopník v oblasti e-mobility, je již nyní předním dodavatelem elektrifikovaných automobilů. Společnost si do konce roku 2021 klade za cíl mít na silnicích po celém světě více než jeden milion elektrických a plug-in hybridních automobilů.

Od tohoto roku bude BMW Group nabízet pět čistě elektrických modelů. Spolu s BMW i3, které letos zaznamenalo nárůst poptávky přibližně o 20 %, začne tento měsíc v závodě Oxford (Velká Británie) výroba čistě elektrického MINI*. Doposud projevilo o MINI ELECTRIC* zájem více než 78 000 zákazníků. V roce 2020 začne v závodě Šen-jang (Čína) výroba plně elektrického BMW iX3 a od roku 2021 se rozběhne výroba BMW iNEXT v továrně Dingolfing v Německu. V roce 2021 se do sériové výroby dostane také BMW i4, jež bude vznikat v Mnichově. Do roku 2023 společnost nabídne již 25 elektrifikovaných modelů, přičemž více než polovina z nich bude plně elektrická. Základem tohoto rozvoje jsou flexibilní automobilové platformy s přizpůsobivým výrobním systémem, které umožňují plně elektrický pohon, plug-in hybridní pohon nebo pohon spalovacím motorem.

BMW-testuje-elektromobily-iX3-i4-a-iNEXT-v-tvrdych-zimnich-podminkach-na-polarnim-kruhu