2020-elektromobil-Volvo-XC40-Recharge-P8-AWD- (2)

Automobilka Volvo Cars se do roku 2030 vydá čistě elektrickou cestou

Společnost Volvo Cars se zavázala stát se lídrem na rychle se rozrůstajícím trhu prémiových elektrických vozidel, přičemž plánuje stát se do roku 2030 automobilkou zaměřující se na výrobu elektromobilů.

Od tohoto milníku má automobilka v úmyslu prodávat výhradně elektrická vozidla a ze svého portfolia vyřadit veškeré automobily se spalovacím motorem, a to včetně hybridů.

Přečtěte si také:  Range Rover Electric: Testován tak, aby byl lídrem

Přechod k pozici výrobce plně elektrických vozidel představuje součást ambiciózního klimatického plánu společnosti, jehož smyslem je prostřednictvím konkrétních kroků důsledně snižovat uhlíkovou stopu vyprodukovanou během životního cyklu jednoho vozu.

Automobilka ve svém rozhodnutí spoléhá na to, že bude dle očekávání vytvořena příslušná legislativa a současně se bude rychle rozrůstat infrastruktura vysoce kvalitních nabíjecích stanic, což podpoří spotřebitele v jejich rozhodnutí přijmout elektromobilitu.

Posun společnosti Volvo Cars směrem ke kompletní elektrifikaci jde ruku v ruce s intenzivnějším zaměřením na online prodej a celistvější, atraktivnější a transparentnější nabídku, kterou spotřebitelé dostanou pod označením Care by Volvo. Všechny plně elektrické modely budou k dispozici pouze online.

Ambice pro rok 2030 představuje akcelerační prvek elektrifikační strategie společnosti Volvo Cars, která staví na silné poptávce po elektrifikovaných vozech Volvo v posledních letech a také na přesvědčení, že se trh vozů se spalovacími motory postupně zmenšuje.

„Abychom i nadále slavili úspěchy, potřebujeme ziskový růst. Proto jsme si místo investic do scvrkávajícího se podnikání vybrali investování do budoucnosti, která bude elektrická a online,“ prohlásil generální ředitel automobilky Håkan Samuelsson. „Nyní se plně soustředíme na cíl stát se lídrem v rychle se rozrůstajícím segmentu prémiových elektrických vozů.“

V loňském roce uvedla společnost Volvo Cars na trhy celého světa svůj první plně elektrický vůz, Volvo XC40 Recharge. Dnes společnost odhalí svůj druhý plně elektrický vůz, kterým bude nový model řady 40.

Přečtěte si také:  Elektromobilů jezdí v Česku už 18 tisíc. Havarijní pojištění u nich může být dražší až o 40 %

V následujících letech pak společnost Volvo Cars představí další elektrické modely. Již v roce 2025 by podle očekávání automobilky měla 50 % jejího globálního prodeje tvořit plně elektrická vozidla, zatímco zbytek budou hybridy. V roce 2030 by se měly prodávat jen elektrické vozy Volvo.

„Z dlouhodobé perspektivy nemají auta se spalovacím motorem budoucnost,“ uvedl Henrik Green, technický ředitel společnosti. „Jsme pevně rozhodnuti začít vyrábět pouze elektrická vozidla, přičemž by k této změně mělo dojít v roce 2030. Díky tomu budeme schopní uspokojit očekávání našich zákazníků a s ohledem na klimatickou změnu se stát součástí řešení.“