2021-audi_q4_etron-a-audi_q4_etron_sportback-elektromobil-predstaveni

Audi zahajuje předprodej kompaktního SUV Q4 e-tron s elektrickým pohonem

Audi spouští dnešním dnem předprodej zcela nového modelu Audi Q4 e-tron na českém trhu. Kompaktní SUV s elektrickým pohonem je k dispozici ve dvou výkonových variantách s pohonem zadních kol za ceny již od 1 157 900 Kč. Další varianty budou následovat v průběhu nadcházejících týdnů a měsíců. Audi Q4 e-tron s atraktivním moderním designem oblopí cestující nadstandardním vnitřním prostorem a nabídne jim inovativní řešení v oblastech ovládání, zobrazování a asistenčních systémů.

„Velmi mě těší, že můžeme prakticky ihned po světové premiéře nabídnout našim zákazníkům možnost objednávky prvních verzí zcela nového modelu Audi Q4 e-tron, s nímž děláme další významný krok směrem k elektromobilitě,“ říká Marcel Archleb, vedoucí divize Audi Porsche Česká republika. „Audi Q4 e-tron je náš aktuálně cenově nejdostupnější elektromobil, který si zároveň zachovává DNA a prémiovost značky Audi.

https://auto-mania.cz/elektromobily-audi-q4-e-tron-a-q4-sportback-e-tron-predstaveny-na-trhu-budou-uz-v-lete/

Autorizovaní prodejci značky Audi v České republice již přijímají objednávky nového modelu Q4 e-tron. Zpočátku jsou k dispozici dvě verze. Základní Audi Q4 e-tron 35 stojí 1 157 900 Kč a poskytuje nejvyšší výkon 125 kW a baterii 55kW. Ještě více dynamiky a větší dojezd nabízí Q4 e-tron 40, který lze pořídit za 1 332 900 Kč. V tomto případě získá zákazník elektromotor o výkonu 150 kW, baterii o kapacitě 82kW a možnost ujet na jedno nabití až 520 kilometrů (WLTP). „To je však jen začátek,“ říká Marcel Archleb a dodává: „Již v průběhu jara do nabídky zařadíme také vrcholnou verzi s pohonem všech kol Q4 e-tron 50 quattro a na počátku léta bude následovat karosářské provedení Sportback, jehož ceny budou o 53 000 Kč vyšší oproti stejné výkonové verzi Audi Q4-etron.“

Zcela nové Audi Q4 e-tron přesvědčí nejen svým mimořádně prostorným a variabilním interiérem a vynikajícími jízdními vlastnostmi, ale také rozsáhlou základní výbavou. Ta zahrnuje mimo jiné automatickou klimatizaci, světlomety LED nebo 19“ kola z lehké slitiny. Čtyřramenný volant nese multifunkční ovládací prvky a páčky pro ovládání rekuperace, takže řidič má vše podstatné ve snadném dosahu prstů.

Přečtěte si také:  Scania bude vyžadovat dodávky zelených materiálů

Elektricky poháněné kompaktní SUV se čtyřmi kruhy usnadňuje řidiči řízení vyspělými asistenčními systémy, z nichž se standardně dodává například tempomat nebo asistent pro jízdu v jízdním pruhu spolu s parkovacími senzory vzadu. Cestování v chladném počasí zpříjemní Q4 e-tron vyhříváním sedadel vpředu. Ve výbavě nechybí ani plnohodnotná sada pro nabíjení, která umožňuje komfortní nabíjení jak z domácí elektrické sítě (220 i 380 V), tak z veřejných nabíjecích stanic se střídavým proudem. Již samozřejmostí u všech vozů Audi dodaných u autorizovaných prodejců v České republice je prodloužená tovární záruka na 4 roky / 120 000 kilometrů a ani Audi Q4-etron není výjimkou. Na přání si mohou zákazníci zvolit servisní balíček na 5 let, resp. 120 000 km, jehož cena je 45 000 Kč.