elektricka_kolobezka-Audi_eScooter-1
Další zprávy NEWS

Audi eScooter: nová elektrická koloběžka pro osobní mikromobilitu

Audi na českém trhu vstupuje do světa mikromobility a do svého programu zařazuje elektrokoloběžku eScooter. Ideálního společníka do míst, kde auto už nedává smysl. Tak proč si koloběžku pronajímat, když ji můžete vlastnit a vozit ji složenou ve svém Audi připravenou k akci?

Šetříte čas? Máte ekologického ducha? Nebo se vám jen nechce zbytečně chodit? Pro tyto a spoustu dalších případů může být odpovědí nová elektrická koloběžka se znakem Audi: eScooter. Čím dál zahlcenější centra velkoměst nabádají k využívání různých druhů dopravy, z nichž jedním může být mikromobilní elektrokoloběžka.

Přečtěte si také:   Volvo hlásí za rok 2022 podíl plně elektrických vozů na celkovém prodeji ve výši 10,9 %

Zná to čím dál víc lidí. Každý den dojíždíte do přeplněného centra a už vás nebaví věčně trčet v zácpách, pak hledat parkování, za které ještě musíte platit. Ale zase nemáte tolik času, abyste ho marnili pomalou chůzí. Ideální příležitost použít elektrickou koloběžku – vaši. Ne pronajatou, kterou musíte hledat, čekat na ni a ještě se modlit, aby byla funkční…

Audi eScooter je maximálně mobilní. Lehce se složí do zavazadlového prostoru vašeho Audi, které můžete nechat na záchytném parkovišti a pak pokračovat na eScooteru, designově skvěle ladícím s vaším vozem – nechybí mu decentní branding a tovární barvy. Robustní konstrukce uveze 100 kg figuru třeba i do 20% stoupání. K dispozici má totiž osvědčený pohon od amerického specialisty Segway, jehož motor se specifickým výkonem 350 W zaručí zajímavou dynamiku až do rychlosti 20 km/h. V režimu „Sport“ akceleruje tempem 1,26 m/s².

Audi eScooter však nemyslí tolik na výkon jako na bezpečnost – důkazem budiž „dvouokruhová“ brzdová soustava s přední bubnovou brzdou ovládanou páčkou levé ruky a zadní elektrickou brzdou s funkcí rekuperace. Ta je schopna při jízdě z kopce dobíjet vestavěnou 551 Wh lithiovou baterii, pro zachování co nejnižšího těžiště a ovladatelnosti umístěnou ve stupátku. A dojezd eScooteru? Činí 65 km, takže vás v pohodě zvládne vozit celý den bez nutnosti nabíjení. To obstaráte jednoduše třeba přes noc – trvá 6 hodin.

Ovládání Audi eScooter zvládne každý. Koloběžku stačí aktivovat tlačítkem a pak už jen palcem pravé ruky (akcelerátorem) udávat tempo anebo zpomalovat – hnací moment směřuje na zadní kolo. Pro výraznější deceleraci pak můžete použít přední bubnovou brzdu. O rychlosti, stavu baterie či provozním režimu (Eco, D, S, plus mód pro chodce, usnadňující vedení koloběžky) uživatele informuje displej uprostřed řídítek, dostatečnou viditelnost zajišťují nejen odrazky, ale zejména LED světlo vpředu i vzadu (funguje i jako brzdové světlo). Komfort jízdy zabezpečí 10“ bezdušové pneumatiky s přídavnou gelovou vrstvou zvyšující odolnost proti defektu, takže nemusíte mít strach ani z prašné cesty v městském parku. Audi eScooter lze klidně provozovat i v dešti, protože hlavní elektronické komponenty byly testovány na stupeň ochrany IPX7 k zajištění maximální možné bezpečnosti a spolehlivosti. Jako celek má pak Audi eScooter stupeň ochrany IPX5.

Přečtěte si také:   Nový Volkswagen ID. Buzz přesvědčí inovativními asistenčními systémy

Vaše osobní ochrana je pak zajištěna originální helmou Audi s technologií hard shell, kterou pořídíte za 2 950 Kč, nabídku originálního příslušenství rozšiřuje rovněž vak na složenou koloběžku za 2 260 Kč. A protože konektivita patří k samozřejmostem ve světě Audi, i eScooter lze propojit se smartphonem pomocí aplikace.