Opel_Corsa-e_rally- (1)

ADAC Opel e-Rally Cup bude v sezoně 2022 více mezinárodní

Už když vloni poslední bateriový soutěžák Opel Corsa-e Rally protnul cílovou pásku závěrečného podniku loňského ADAC Opel e-Rally Cup šampionátu elektromobilů, začaly přípravy na novou sezonu 2022. Do nového ročníku startují vozy Corsa-e Rally s mnoha vylepšeními. A také oba organizátoři světově prvního rally-šampionátu elektromobilů, tedy německá automobilka Opel a německý autoklub ADAC, slibují ještě více vzrušení a rozmanitosti.

První zásadní novinkou je atraktivnější a především mezinárodnější kalendář ADAC Opel e-Rally Cupu pro sezonu 2022. Kromě podniků německého rallyového mistrovství se Corsy-e Rally objeví na nizozemské ELE Rally, rakouské Rally Weiz a na Rally Mont Blanc ve francouzských Alpách.

Přečtěte si také:  Lexus v roce 2026 uvede na trh bateriový elektromobil příští generace

Atraktivnější zvuk, více trakce

I přesto, že už vloni Corsy-e Rally prokázaly svou vysokou spolehlivost a působivé výkony, byly jejich zásadní technologie pro letošní sezonu dále optimalizovány. Například nově naladěný diferenciál s limitovaným prokluzem umožňuje ještě efektivnější přenos maximálního výkonu 100 kW a především točivého momentu 260 Nm na vozovku. Vylepšený byl i sound-systém vozu, takže soutěžní elektromobil je lépe slyšet a jeho akustický projev je atraktivnější.

Opel_Corsa-e_rally- (2)

První šampionát elektromobilů se rozvíjí. O start v ADAC Opel e-Rally Cupu mají zájem další a další týmy a jezdci z celé Evropy. Mladé piloty láká i vidina „prize-money“ 100 000 EUR a jedinečná šance postoupit v následujícím roce do ADAC Opel Rally Junior týmu. V něm usednou za volanty vozů Opel Corsa Rally4 a budou soutěžit v mezinárodních šampionátech.

Přečtěte si také:  Nové BMW iX1 eDrive20 se představuje, je to nejlevnější elektromobil značky

„S projektem ADAC Opel e-Rally Cup jsme vytvořili dlouholeté partnerství s autoklubem ADAC a otevřeli novou kapitolu v mezinárodním motorsportu,“ říká Jörg Schrott, ředitel divize Opel Motorsport. „Dokázali jsme, že elektrická rally funguje a je vzrušující. Náš pohár bude v této sezoně ještě lepší díky velmi atraktivnímu kalendáři a dalšímu vývoji technologií.“

Opel_Corsa-e_rally- (3)

Kalendář šampionátu ADAC Opel e-Rally Cup 2022

  • 06./07.05. ADAC Actronics Rally Sulingen* Německo
  • 20./21.05. ELE Rally, Eindhoven Nizozemsko
  • 10./11.06. ADAC Rally Stemweder Berg*, Lübbecke Německo
  • 14.-16.07. Rally Weiz Rakousko
  • 19./20.08. ADAC Saarland-Pfalz Rally*, St. Wendel Německo
  • 08.-10.09. Rally Mont-Blanc, Morzine Francie
  • 14./15.10. ADAC 3-Städte Rally*, Bavorsko Německo

* Součást německého soutěžního šampionátu