ABT CUPRA XE je v Extreme E na stupních vítězů po tvrdém boji v podniku Copper X Prix v Chile

Tým ABT CUPRA XE dosáhl svého nejlepšího výsledku ve druhé sezoně Extreme E třetím místem ve finálovém závodě podniku Autofagasta Minerals Copper X Prix v Chile, a to navzdory tomu, že v úvodní fázi závodního víkendu musel přikročit k výměně jednoho ze svých jezdců.

Jutta Kleinschmidtová nasadila ve druhém volném tréninku rychlé tempo a v prvním sektoru stanovila čas, který zůstal po téměř celý trénink nepřekonán. Těžký dopad ze skoku však donutil německou jezdkyni zastavit. Když ze svého vozu CUPRA Tavascan XE vystupovala, držela si bolavá záda. Následně byla převezena do nemocnice na preventivní prohlídku. Lékaři si ji v nemocnici pro jistotu ponechali přes noc na pozorování. Přestože si udržela dobrou náladu, bolestivé poranění ji vyřadilo z dalších bojů v podniku Copper X Prix.

Přečtěte si také:  Range Rover Electric: Testován tak, aby byl lídrem

Na její místo nastoupila náhradní jezdkyně pro Extreme E, Klara Anderssonová, která přijela do Chile krátce poté, co se umístila na stupních vítězů v portugalském podniku mistrovství světa FIA v rallyecrossu,

Díky skvělému přivítání týmem CUPRA a vynikající týmové práci se 22letá švédská jezdkyně dokázala s vozem CUPRA Tavascan XE rychle sžít. Brzy dosahovala potřebné rychlosti a navázala dobrou spolupráci se svým týmovým kolegou Nasserem Al-Attiyahem.

Značka CUPRA se letos poprvé kvalifikovala přímo do finálového kola, a nemusela se tak účastnit „bláznivého závodu“ (Crazy Race).

Vynikající výkony Al-Attiyaha a Anderssonové přinesly nakonec třetí místo, a tedy první umístění na stupních vítězů pro tým ABT CUPRA XE ve druhé sezoně Extreme E.

Nasser Al-Attiyah řekl: „V Chile jsme zažili úžasný závodní víkend Extreme E, který jsme zakončili na stupních vítězů. Nebylo to snadné, ale získali jsme spoustu nových poznatků a zkušeností. Jsem tedy přesvědčen o tom, že poslední závod bude pro nás díky tomu snadnější. Pokusíme se tento výsledek na stupních vítězů zopakovat.“

Klara Anderssonová řekla: „Finálový závod podniku Copper X Prix byl tak intenzivní a vzrušující! Nasser skvěle odstartoval a po výměně jezdců jsme byli na čtvrtém místě. Trochu jsem měla omezený výhled z čelního okna, ale navzdory tomu mám pocit, že celý víkend byl velmi pozitivní. Za celý tým CUPRA jsem velmi šťastná, že jsme skončili na stupních vítězů – bylo to úžasné.“

Přečtěte si také:  První majitel si přebral nové elektrické BMW v rámci programu Záruka Elektromobilita

Značka CUPRA kromě toho získala o uplynulém víkendu na německém závodním okruhu Sachsenring mistrovský titul ve světovém poháru cestovních elektromobilů, FIA ETCR eTouring Car World Cup, v hodnocení konstruktérů, zatímco jezdec týmu Adrien Tambay vybojoval titul mistra ETCR mezi jezdci.

Posledním podnikem druhé sezony Extreme E bude Energy X Prix v Uruguayi ve dnech 26. až 27. listopadu.